İngilizce Öğretmenliği Yerine Bilişim Kariyeri Yapmak

PETER PARKER

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar ben bu sene ingilizce öğretmenliğini tutturdum. Fakat gitmek istemiyorum. Bilmiyorum. İçim el vermiyor bir türlü. Hayatımı, kariyerimi bilişim üzerine yaşamak istiyorum. Şimdi benim aklımda bazı planlarım var. İlk önce Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programını okuduktan sonra Yazılım Mühendisliği bölümüne dikey geçiş sınavı ile geçiş yapıp diplomayı alacağım. En azından önümdeki birkaç senenin planı bu şimdilik. Biliyorum Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünde en basit şekilde animasyon yapmayı öğreneceğimi. Fakat gelişmeye açık bir insanım ve bilişim sektörüne ciddi manada ilgim var. Size sorularım şunlar:
  1. Yazılım Mühendisliği diploması ile kendimi geçindirebilecek bir iş bulabilir miyim?
  2. Kendimi yeterince geliştirince öncü şirketlerde çalışma olasılığım nedir?
  3. İleride gelişmemle paralel olarak güzel paralar kazanabileceğim bir bölüm mü? (Bu soruyu es geçebilirsiniz.)
  4. Aranızda Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programını okuyan, bitiren birileri var mı?
  5. İleride kendi şirketimi kurabilme olasılığım nedir?
  6. Önerebileceğiniz üniversiteler var mı?
Evet arkadaşlar, şimdilik bu kadar. Cevaplarınız benim için gerçekten altın değerinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevdiğin işi yaptıktan sonra gözün başka şeyi görmez. Tabii ki Türkiye şartlarında iş imkanı da önemli. Hayallerin peşinden giderken aç kalmamak gerek. Örneğin en büyük hobim böceklerdir, çok isterdim ülkemizde entomoloji bölümünü okumayı. Ancak TR'de böcek bilimcisi/araştırmacısı oldum desem "Ee yani normalde ne iş yapıyorsun?" diye sorarlar. Bu yüzden başka sevdiğim bir iş buldum kendime, çizgi film animasyon. Bunun için de inşaat mühendisliğini terk ettim. Sorularının çoğuna cevap olması gerek bu mesaj.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı