İngilizce seviyemi nasıl öğrenebilirim?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, üniversitemde yapılan ve bitirildiğinde işverenlere gösterebileceğim bir belge almak için kursa gitmeyi düşünüyorum.

İki kurs var, A2(80 saat) ve B1(60 saat).

Ben B1 seviyesine kadar yükselmek istiyorum ve B1 kursu saatler açısından bana daha uygun. Ancak B1 öğrenmek için yeterince ingilizce bilgim olup olmadığından nasıl emin olabilirim?

Kurs yerleri seviye belirleme testi yapıyor zaten. Ona göre alacağınız kursu belirliyorlar.
Kursu nereden alıyorsunuz?

Merhaba, üniversitemde yapılan ve bitirildiğinde işverenlere gösterebileceğim bir belge almak için kursa gitmeyi düşünüyorum.

Ben B1 seviyesine kadar yükselmek istiyorum ve B1 kursu saatler açısından bana daha uygun. Ancak B1 öğrenmek için yeterince ingilizce bilgim olup olmadığından nasıl emin olabilirim?

Hangi İngilizce seviyesinde hangi gramer konularını bilmeniz gerektiği konusunda şu sayfaya bir göz atın,

Ayrıca hangi seviyede genel olarak nasıl bir seviyeye ulaşmış olmanız gerektiğini anlamak için de şu sayfadaki bilgilerden yararlanabilirsiniz:

Üniversite onaylı sertifika olarak geçiyormuş. Kursun teki 3.500₺'ye geliyor.

Medipol SEM.
Üniversite onaylı olmasının bir anlamı yok. 50 sertifikayı 200₺'ye satan yerlerde bir üniversite ile anlaşıp onay alıyor zaten. "Üniversite onaylı" "e-devlet sorgulamalı" gibi şeyler tamamen reklam silahları hiçbir anlamları yok.

@Blackrawen Belge almanın yanında İngilizcemi geliştirmek için kursa gitmeyi düşünüyordum(yüz yüze derslerde daha iyi öğreniyorum). Üniversiteden mezun olduktan sonra başka bir kursa gitmeye kalkarsam muhtemelen daha pahalıya patlayacak çünkü.

Sertifika konusunda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

@Blackrawen Belge almanın yanında İngilizcemi geliştirmek için kursa gitmeyi düşünüyordum(yüz yüze derslerde daha iyi öğreniyorum). Üniversiteden mezun olduktan sonra başka bir kursa gitmeye kalkarsam muhtemelen daha pahalıya patlayacak çünkü.

Sertifika konusunda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
Bazı üniversiteler yüksekokullarında hazırlık dışı ücretli kurs veriyorlar ve fiyatları çok uygun oluyor. Araştırmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı