İngilizce Seviyemi Nasıl Ölçebilirim?

Beoxolf

Kilopat
Kendimce biraz İngilizce biliyorum. Yabancılarla rahat anlaşabiliyorum, söylenenleri anlayabiliyorum. Fakat İngilizcemin seviyesini nasıl ölçebilirim? Bunun için bir test falan mı çözmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
TOEFL bu soruyu soran biri için değil, YDS veya Cambridge'in anlaşmalı okullar ile yaptığı sınavlar var oradan KET, PET seviyelerinde girebilirsiniz.

Sadece bilmek istiyorsanız efset.org sitesine göz atabilirsiniz. Ücretsiz, online sınavları var ve aşağı yukarı yerinde bir sonuç veriyor. Ama yok belgelerde, denklik için vs. kullanacağım diyorsanız IELTS testine girmenizi tavsiye ederim.

Hiçbir sitenin yerinde bir seviye tespit edebileceğini sanmıyorum. Ben Amerikan Kültür, İngiliz Kültür gibi yerlerde ölçtürmek istiyordum ama onların da illaha kursuna kayıt olman gerekiyomuş. Arkadaşların dediği sınavlar en iyi seçenek gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı