İngilizce, videolardan öğrenilir mi?

Yaşadığım klasik sorunlardan bir tanesi şu, cümle "Ben buraya gideceğim" mesela örnek veriyorum, ben bunu "Ben buraya gidiyorum" diye çeviriyorum aklımda hepte yanlış çıkıyor.
Verdiğiniz örneğe göre zamanlarda sıkıntı yaşıyorsunuz. Örneğin "Ben okula gidiyorum" cümlesi, "I am going to school" iken; "Ben okula gideceğim" cümlesi gelecek zaman olduğundan "I will go to school" olur. Tabii gelecek zaman da kendi içinde ikiye ayrılıyor, planlı ve plansız olmak üzere. Plansızda "will" denirken planlı olanda da tıpkı -yorum cümlesinde olduğu gibi "going to" eki olduğundan dolayı karıştırmış olabilir misiniz diye düşündüm.

Verdiğiniz örneğe göre zamanlarda sıkıntı yaşıyorsunuz. Örneğin "Ben okula gidiyorum" cümlesi, "I am going to school" iken; "Ben okula gideceğim" cümlesi gelecek zaman olduğundan "I will go to school" olur. Tabii gelecek zaman da kendi içinde ikiye ayrılıyor, planlı ve plansız olmak üzere. Plansızda "will" denirken planlı olanda da tıpkı -yorum cümlesinde olduğu gibi "going to" eki olduğundan dolayı karıştırmış olabilir misiniz diye düşündüm.
Çok teşekkür ederim, gerçekten kafaya koydum en kısa yoldan öğrenmek istiyorum bir an önce.

Hocam haluk tatar diye bir YouTube kanalı var. Orada katıl sisteminde eğitim setleri oluyor. Haluk hocamız 25 TL'lik (BTC abone) abonelere ve üstüne İngilizce canlı dersler getirdi. Yarın başlayacak. Size videoyu atayım detaylarını öğrenin. Ben bu YouTube kanalından çok şey öğrendim. Eğitim için bir numaralı kanaldır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaşadığım klasik sorunlardan bir tanesi şu, cümle "ben buraya gideceğim" mesela örnek veriyorum, ben bunu "ben buraya gidiyorum" diye çeviriyorum aklımda hep de yanlış çıkıyor.

Biraz gramer çalışın, temel konuları öğrendikten sonra dizi film izleyin ve konuşma pratiği yapın. Cambly ile veya bir kursa gidip oranın speaking sınıfı ile pratik yapabilirsin. Onun dışında kesinlikle VoScreen uygulamasını kullanmanı öneriyorum. Hem konuşma hem duyma hem de genel kelime bilgini geliştiren mükemmel bir uygulama.

Ben yıllarca oyun oynamama rağmen A2 kurunu bitirene kadar doğru düzgün cümle kuramıyordum, gramer bakmadan sadece video-dizi-film-oyun'lara bakarak ilerlerseniz daha uzun sürer öğrenmeniz.

Sadece gramer çalışırsanız işi çözemezsiniz. Yabacı içerik üreticilerinin videolarını izlemek yardımcı olur. İngilizce ders videoları değil tabii ki, normal içerikler. Hiç beceremezseniz bir kursa kayıt olun. Ondan sonra yabancı içerik tüketmeye tekrar yönelebilirsiniz.

En kısa yoldan, kısa sürede, çabucak dil öğrenmek diye bir şey yok. Öncelikle bunu kabul etmemiz çok önemli. İngilizce öğrenmek emek ve zaman isteyen bir süreç. Eğitim almadan da İngilizce öğrenilir elbette. Daha zorlu ve uzun bir yola dönüşür sadece.

Hocam haluk tatar diye bir YouTube kanalı var. Orada katıl sisteminde eğitim setleri oluyor. Haluk hocamız 25 TL'lik (BTC abone) abonelere ve üstüne İngilizce canlı dersler getirdi. Yarın başlayacak. Size videoyu atayım detaylarını öğrenin. Ben bu YouTube kanalından çok şey öğrendim. Eğitim için bir numaralı kanaldır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de Haluk Tatar'ı önerecektim. Onun haricinde kanalında İngilizce eğitim seti vardı herkese açık.

Yeni konular

Geri
Yukarı