İngilizce'de zor kelimeler nasıl öğrenilir?

Saim

Kilopat
Yaklaşık 4 yıldır film ve dizi izleyerek İngilizce seviyemi baya geliştirdiğimi düşünüyorum, en azından orta seviye. Örnek olarak Life is Strange tarzı oyunların İngilizcesi biraz daha basit cümlelerden oluştuğu için neredeyse tüm hikayeyi rahatça anlayabiliyorum, ama The Witcher 3 gibi bir oyun karşıma çıkınca hiçbir şey bilmediğimi düşünüyorum. Baya ağır kelimelerden oluşan bir oyun, merak ettiğim şey zorlu kelimeleri öğrenmek için bildiğiniz güzel bir yöntem var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gramer olarak eksiğin yoksa eğer yapman gereken tek şey kelime öğrenmek. Bunu da zaten o Witcher'da anlamadığın kelimelere bakarak yapacaksın. Tamam belki biraz oyun zevkini bozar anlamadığın zaman durdurup sözlüğe bakmak ama zamanla fark edeceksin ki çok daha rahat cümle kurabiliyorsun. Çünkü sıkıntı genelde Türkçe ve İngilizce deyimlerin vs. kullanımlarının çok farklı olması ve buna bağlı olarak anlatmak istediğin olayla ilgili bir türlü kelime bulamaman. Genelde bana öyle oluyordu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı