İngilizcesi iyi olan biri cümleyi tercüme edebilir mi?

feneresevdalı

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 4650G
GPU: RX Vega 7
RAM: 2x8 Goodram 3600 MHz CL 18
SSD: Kingston A2000 500 GB M.2 NVME
PSU: FSP Hyper K 500w 800+
Ödevimi yapıyorum. Mümkün mertebe kendim çevirmeye çalışıyorum ama bu cümleyi çeviremedim. Google Translate saçmalıyor. Parça parça da çeviremedim. İngilizce bilen biri yardımcı olabilir mi?
1640467969942.png

Devamı:
1640468094450.png

Arkadaşlar bir tık acil. Yardımcı olabilecek var mı? Daha bir sürü çevirmem gereken konu var.

Ödevimi yapıyorum. Mümkün mertebe kendim çevirmeye çalışıyorum ama bu cümleyi çeviremedim. Google Translate saçmalıyor. Parça parça da çeviremedim. İngilizce bilen biri yardımcı olabilir mi?
Eki Görüntüle 1251872

Devamı:
Eki Görüntüle 1251882
Sayıları her iki sette de çarpmak (p ve X) ve "mod p" sonucunu almak şu değeri verir:
...
Böylece (p-1)! terimini her iki taraftan eşitlemek, p'ye asal olduğu için sonucu şu hale getirir
...
Fermat Teoremi'nin bir başka şekli de bu şekilde verilmiştir:
...

Sayıları her iki sette de çarpmak (p ve X) ve "mod p" sonucunu almak şu değeri verir:
...
Böylece (p-1)! terimini her iki taraftan eşitlemek, p'ye asal olduğu için sonucu şu hale getirir
...
Fermat Teoremi'nin bir başka şekli de bu şekilde verilmiştir:
...
Çok teşekkürler hocam :)

Her iki kümedeki (p ve X) sayıları çarpılır ve "mod p"nin verdiği/götürdüğü sonuç alınır.

Böylece, (p-q)! terimi iki taraftan da eşitlendiğinde, çünkü bu p'ye asal, sonuç olur ki: ...

Fermat'ın Teoremi'nin başka bir şekli şu şekilde verilir:

Her iki kümedeki (p ve X) sayıları çarpılır ve "mod p"nin verdiği/götürdüğü sonuç alınır.

Böylece, (p-q)! terimi iki taraftan da eşitlendiğinde, çünkü bu p'ye asal, sonuç olur ki: ...

Fermat'ın Teoremi'nin başka bir şekli şu şekilde verilir:
Hocam şuna da bakar mısınız?
1640484934765.png

"Bu da n'nin tam olarak iki farklı asal çarpanı olduğunda n'nin daha kolay hesaplanacağı anlamına geliyor." asal çarpan kısmından emin değilim.
'Bu Φ( n ) ’in n sayısı iki asal sayının çarpımı ise kolay hesaplanacağı anlamına gelir.' şeklinde çevirdim hocam. Şimdi de şunda takıldım:
1640490165478.png

2. mor işaretten sonraki kısımı çeviremiyorum. Mantıksızlık var.
1640490205046.png

Bu cümlede bu tür sayılar söyleminden kasıt nedir onu anlayamadım. Devamını getiremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı