İngilizlerin N harfine takıntısı nedir?

darkinbox

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Kasap
Selam arkadaşlar, bugün sizlere inglizler hakkında merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum. Sadece İngilizler de değil neredeyse bütün dünya NIGGA kelimseinden nefret ediyor. Sebebini bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Irkçılık amaçlı kullanılıyor çünkü. Bu arada doğrusu n*gga değil n*ggerdır.
1656245133017.png

Afrika kökenli siyahiler için kullanılan ırkçı bir terim. Kelimenin ana kaynağı "Negro" olarak bilinir.

Zamanında Afrika kıtasından getirilip köle olarak kullanılan kişi için kullanılan bir sözcükmüş.

Selam arkadaşlar, bugün sizlere inglizler hakkında merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum. Sadece İngilizler de değil neredeyse bütün dünya NIGGA kelimseinden nefret ediyor. Sebebini bilen varsa yazabilir mi?
Nefret eden falan yok. Kendileri latince siyah anlamına gelen kelimeyi aşağılama sıfatı haline getirdiler. Sonra yine kendileri bu kelimeyi öcüleştirip yalandan nefret suçu sınıfına soktular. Nigga kelimesini en çok ingilizlerin torunları amerikalılar sever.

Nefret eden falan yok. Kendileri latince siyah anlamına gelen kelimeyi aşağılama sıfatı haline getirdiler. Sonra yine kendileri bu kelimeyi öcüleştirip yalandan nefret suçu sınıfına soktular. Nigga kelimesini en çok ingilizlerin torunları amerikalılar sever.
O zaman birine ni2er dediğim anda çıldırıyor raporluyor ve oyundan banlanıyorum bir oyunda. Küfür edersem sıkıntı yok ama ni2er dersem raporluyorlar.

Matrax adlı kulalnıcıya dedim. Tamam zaten teşekkürler anladım neden kötü oldunu, annelerine küfür edersek sıkıntı yok, ırkçılık yaparsak FBI ya kadar gidiyor oyunda ilginç bir yer amerika..
İlginç değil, ilginç olan biziz. İnsan hakları, gelişmiş ülkelerde çok değerli bir şey ve biz henüz bunu bilmiyoruz. O yüzden size ilginç geliyor.

Geri
Yukarı