Milletteki üniversite takıntısı

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İki kardeş olan tanıdıklar var. Biri işletme mezunu ve hala iş arıyor. Biri de o mezun olmadan önce kepçe operatörü olmuş ve iyi para kazanıyor. Ama kepçe operatörü olanı üvey evlattan sayıp diğer işletme okuyan evlatlarını övüyorlar bizim oğlan işletme okudu diye Volta atıyorlar. Bana sordular ne okuyorsun diye ben de ilahiyat dedim. Operatör olan çocuğa bakıp da bak gör millet neler neler okumuş diyor babası. Bu gerçek hayattan bir örnek. Niye böyle oldu bizim millet?

İki kardeş olan tanıdıklar var. Biri işletme mezunu ve hala iş arıyor. Biri de o mezun olmadan önce kepçe operatörü olmuş ve iyi para kazanıyor. Ama kepçe operatörü olanı üvey evlattan sayıp diğer işletme okuyan evlatlarını övüyorlar bizim oğlan işletme okudu diye Volta atıyorlar. Bu gerçek hayattan bir örnek. Niye böyle oldu bizim millet?
Hep böyle değil miydi? :(

İki kardeş olan tanıdıklar var. Biri işletme mezunu ve hala iş arıyor. Biri de o mezun olmadan önce kepçe operatörü olmuş ve iyi para kazanıyor. Ama kepçe operatörü olanı üvey evlattan sayıp diğer işletme okuyan evlatlarını övüyorlar bizim oğlan işletme okudu diye Volta atıyorlar. Bu gerçek hayattan bir örnek. Niye böyle oldu bizim millet?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşletme pişmanlıktır.

İşletme okuyan kardeş mühendislik ya da tıp okusaymış o aile kepçe operatörü olan diğer kardeşin kafasına sıkacakmış anladığım kadarıyla.

Saçma sapan takıntılar işte. İşletme okuyup işsiz kalacağına kepçe operatörü olup garanti iş sahibi olmak daha mantıklı bu arada. :D Boğaziçi, Koç, Bilkent, Galatasaray gibi birkaç üniversitede işletme okuyup üstüne yükseğini/doktorasını gitmediğiniz sürece işletme okumak sadece diploma için yapılır. İstisnalar hariç bunun geleceği yok.

Son düzenleme:
İşletme okuyan kardeş mühendislik ya da tıp okusaymış o aile kepçe operatörü olan diğer kardeşin kafasına sıkacakmış anladığım kadarıyla.

Saçma sapan takıntılar işte. İşletme okuyup işsiz kalacağına kepçe operatörü olup garanti iş sahibi olmak daha mantıklı bu arada. :D
O adam da işletmeyi güç bela kazanmıştı. Gelir durumları iyi değil. Ama öbürü kafayı çalıştırıp operatör oldu.

Anne baba yaşlanınca okuyan anca kendini geçindirip, kepçe operatörü tüm aileyi geçindirince anlarlar.
Eskidendi o okuyan kazanır olayı. Artık okumayan kazanır devri mevcut.

Anne baba yaşlanınca okuyan anca kendini geçindirip, kepçe operatörü tüm aileyi geçindirince anlarlar.
Eskidendi o okuyan kazanır olayı. Artık okumayan kazanır devri mevcut.
Aileleri kıt kanaat geçiniyor operatör olanın parasını da sömürüyorlar ama hala yaranamadı. Sonradan birşeyin değişeceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı