İngiltere mi Amerika mı?

627056

Centipat
Sizce aktif bir şekilde çalışıp yatırım yapmak ayrıca yerleşmek için hangi ülke daha tercih edilebilir herkes belki Avrupa ülkelerini tercih edecektir ama Amerika teknoloji ve bilim konusunda çok ileride yani özellikle akademik sebeplerden dolayı giden birisi için hangisi daha tercih edilebilir sizce sadece fikrinizi merak ettim.

Sizce aktif bir şekilde çalışıp yatırım yapmak ayrıca yerleşmek için hangi ülke daha tercih edilebilir herkes belki Avrupa ülkelerini tercih edecektir ama Amerika teknoloji ve bilim konusunda çok ileride yani özellikle akademik sebeplerden dolayı giden birisi için hangisi daha tercih edilebilir sizce sadece fikrinizi merak ettim.
Ben ingilizleri çekebilirim diyosaniz ingiltere...

Ingiltere'de maaslar Amerika'ya oranla cok dusuk ve vergiler cok yuksek. Amerika'da teknoloji yuksek falan degil Avrupa'ya oranla bu arada. Bankacilik, toplu tasima, telefon cekmesi falan bunlar Avrupa'ya oranla kotu. Bir de Amerika'nin hangi eyaletinde yasadiginda cok fark ediyor New York'ta yasayacagina random bir Avrupa ulkesinde yasaman daha iyi.

Sosyal devlet ayağına gelirinizi vergiyle yiyecek olan İngiltere yerine Amerika'yı tercih ederdim hocam.

Son düzenleme:
İngiltere'nin bazı üniversiteleri çok iyi hatta dünyada ilk sıralarda. ABD şimdiye kadar hep büyük beyni olan yüksek tahsilli kişileri ülkeye almıştır ve alıyor, bu kişileri ülkeye alma da kolaylıklar sağlıyor. İngiltere'de de aynı şey var fakat ABD kadar değil. Bu ülkelerde çalışıp yaşamak için bir diğer alternatif ise işçi, eleman, hizmetçi vs. gibi işler yapmak. Her iki ülkede de özellikle işçiler dolgun kazançlar elde eder. Hele ki işçilik anlamında ustalığı olan kişiler onlar için çok kıymetlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı