İngiltere'de yaşanır mı?

Şehir merkezinde kiralar oldukça yüksek. Ancak şehrin dışında banliyö olarak tabir edilen 10-15 km mesafedeki yerleşim yerlerinde 500-600 pound civarına güzel evler bulabilmek mümkün. Sizin gibi gitmeyi düşünen veya yeni gitmiş olanlar buralardan ev bakarlar. Size de bunu tavsiye ederim. Eğer spesifik bir alanda olacaksanız, örneğin mobil oyunlar Türkiye'de çok gelişmiş bir sektör, Türkiye'de kalmanızı öneririm. Yazılımda şu anda Asya'ya doğru da bir kayma var. Singapur özellikle yazılımcılar için son zamanda cennet olmuş bir ülke. Ayrıca resmi dillerinden birisi İngilizce.

Gayet basit bir mantık yürütmeniz gerekir, bir yerde kiralar asgari ücret kadarsa orada asgari ücret alan kişiler yaşamaz(anasından babasından ev kalmıştır vs. onları dahil etmiyorum). Nasıl İstanbul'da asgari ücret alan nişantaşında oturmuyorsa orada da asgari ücret alan o bölgede oturmaz. İlla kiranı ödeyebileceğin evler vardır, güzelce araştır dil öğren fırsatın olursa git.

Gayet basit bir mantık yürütmeniz gerekir, bir yerde kiralar asgari ücret kadarsa orada asgari ücret alan kişiler yaşamaz(anasından babasından ev kalmıştır vs. onları dahil etmiyorum). Nasıl İstanbul'da asgari ücret alan nişantaşında oturmuyorsa orada da asgari ücret alan o bölgede oturmaz. İlla kiranı ödeyebileceğin evler vardır, güzelce araştır dil öğren fırsatın olursa git.
Hocam biraz araştırdım cidden asgari ücretten ucuz evler varmış 600-700 pound civarı

Peki mesela diyelim asgari ücretle çalışıyorum,Londra'da geçinebilir miyim?Çünkü kira dışında fiyatlar gayet ucuzdu diye hatırlıyorum.(Türkiye'ye göre)
Orada bir tanıdığım yaşıyor. Sigara paket fiyatı 10 pound demişti. Türkiye'den biraz daha uygun. Ama market ürünleri, elektronik ürün harcamaları gibi daha birçok alandaki alışverişlerde alım gücü Türkiye'den çok daha fazladır. Keza benzin ve otomobil fiyatları da ucuz. Kirayı iyi bir araştır derim.

Geri
Yukarı