İngiltere'de yazılım mühendisi olarak çalışmak için ne yapmalıyım?

Adam normalce soru sormuş bu forum farklı insanların fikrini almak içindir biz sadece fikrimizi söyleriz soru soran kişi de bu fikirleri değerlendirir ve buna göre aklında bir yol oluşturur soruyu cevaplayamayacaksanız lütfen gereksiz konuşmayınız.
-Öncelikle kesinlikle dil sertifikası almalısınız.
-Türkiye'den aldığınız herhangi resmi bir ustalık belgesi vs. benzeri bir şey olması lazım.
-Ve İngiltere'de işinizi kurabilmek için az da olsa bir sermaye lazım.
Hocam, geleceğinde ne yapması gerek. Üniversitede mühendis olmak için hangi bölüm okunuyor? Dil ne kadar gerekli? Gibi soruları bilmesi gerek bence. Size de saygı duyuyorum.

Ya tabii ki öyle ama kafasında bir fikir oluşması için soru sormuş zaten bu soruların çoğunu da burada cevaplayabilecek insanlar var. Demek ki internetten öğrenememiş ve aklında birçok soru kalmış ki reklamlar sağ olsun kimse yurtdışında okumak ile ilgili doğru dürüst bilgi alamıyor internetten bu yüzden buraya sormuş.

Hocam, geleceğinde ne yapması gerek. Üniversitede mühendis olmak için hangi bölüm okunuyor? Dil ne kadar gerekli? Gibi soruları bilmesi gerek bence. Size de saygı duyuyorum.

Adam normalce soru sormuş bu forum farklı insanların fikrini almak içindir biz sadece fikrimizi söyleriz soru soran kişi de bu fikirleri değerlendirir ve buna göre aklında bir yol oluşturur soruyu cevaplayamayacaksanız lütfen gereksiz konuşmayınız.
-Öncelikle kesinlikle dil sertifikası almalısınız.
-Türkiye'den aldığınız herhangi resmi bir ustalık belgesi vs. benzeri bir şey olması lazım.
-Ve İngiltere'de işinizi kurabilmek için az da olsa bir sermaye lazım.

Hocam ben orada bir şirkette çalışmak istiyorum

@emirtmurr

Son düzenleme:

@emirtmurr

Öncelikle yazılım mühendisi arayan bir şirket bulursunuz, başvuru yaparsınız ki başvuru yapmanız için kesinlikle ama kesinlikle B1-C2 düzeyinde dil diplomanız olması lazım önce sınava girersiniz sonra bir mülakat ardından geçerseniz eğer yazılım mühendisi olarak işe başlarsınız ama çok çalışmanız lazım. Ama şunu unutmayınız ki şartlar şirketten şirkete değişir kimi şirket İngiltere vatandaşı olmanızı veya üniversiteyi İngiltere'de bitirmeniz gerektiğini hatta en az 10 yıllık deneyiminiz olması gerektiğini bile söyleyebilir. Benim üstte yazdıklarım sadece bir örnekti.

Geri
Yukarı