Yazılım mühendisi olmak için neler yapmalıyım?

DarkflaxeTR4406

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox One X Jedi Fallen Order Edition 1TB 4K UHD
Xbox 8.Nesil kontrolcü 2x
LG 42LD45ZA FHD TV
Merhaba. Ben 15 yaşındayım. Yazılıma merakım var ve yazılım mühendisi olmak istiyorum. Bunun için nereden başlamalıyım? Yazılım mühendisliği okuyanlar veya bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar varsa beni bilgilendirebilir m? Şimdiden çok sağ olun.

Merhaba. Ben 15 yaşındayım. Yazılıma merakım var ve yazılım mühendisi olmak istiyorum. Bunun için nereden başlamalıyım? Yazılım mühendisliği okuyanlar veya bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar varsa beni bilgilendirebilir m? Şimdiden çok sağ olun.

Matematik çalış üniversite sınavında bölümünü kazan oku hocam. Ama kendine temel atmak istiyorsan Engin Demiroğ adlı eğitmeni şiddetle tavsiye ederim. YouTube'da Online yazılım kampları yapıyor. Eğer şimdiden öğrenmeye başlayıp hem üniversiteye hazırlanır hem de yazılımın temellerini öğrenmeye başlarsan üniversite de 1-0 önde başlarsın.

Bu yaşlarında başlaman senin adına çok iyi olur, üniversite son yazılım mühendisliği öğrencisiyim ama keşke senin yaşlarındayken kendimi bu işlere ufak ufak verseymişim ve kendi kendimi geliştirseymişim diye düşünürüm. BTK Akademi'den ya da çeşitli sitelerden kurslarla başlayabilirsin. Üniversitede yazılım ya da bilgisayar mühendisliği okusan bile kendi gelişiminin çeyreğini bile vermiyorlar sana. Ben üniversiteye yazılırken burada bana her şeyi öğretecekler diye umut ediyordum ama kesinlikle öyle değil. Tam tersine alacağın çoğu ders tamamen mantık üzerine olup pratik konusunda sana çok ama çok az şeyler katacak dersler. Kendini kurslardan vs'den yeterince iyi bir hale geldiğini düşündüğünde kendine projeler belirle. Bu projelerin ileri de iş dünyasına adım atarken bile çok çok yardımı bulunacak. Çok genç yaştasın ve değerlendirebileceğin çok vaktin var. Güzel planlarsan üniversiteye gelmeden kendini yazılımcı durumuna bile getirebilirsin. Bizim sektörde okul diploması pek önemli değildir, sadece daha hızlı yükselmeni sağlar. Diploman var diye işe alınmazsın. Şimdiden sana bu serüvende başarılar diliyorum, kendini en iyi şekilde geliştirmeye çalış. Pes etme sakın. Yolun sonunda çok rahat bir yaşam seni bekliyor olacak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı