İngiltere'de yazılım mühendisliği mi yoksa bilgisayar mühendisliği mi?

Aksine, yapay zeka tahminime her zaman gelişime açık olacak bu yüzden istatistik ve matematikten anlayan yazılımcılara daha fazla ihtiyaç olacak.

Hocam başka bir yerde okumuştum biri öyle bir şey yazmıştı yapay zekalar kod yazabileceği için yazılımcılara ihtiyaç kalmayacak ve yazılımcılık bitecek demişti.

Dediğin dersleri çıkarınca programcılık oluyor. Mühendisliğin olayı matematik ve fizik.
Piyasada yapılan işlerin yüzde doksanı bu zaten. Kaç kişi diferansiyel denklem kullanıyor, kaç kişi elektronik devreler dersindeki trafoyu kullanıyor sorgulamak gerek bence. Bu derslerin şahsen bana faydası olmadı. Yazılım Mühendisliği bölümünde yerine geçen dersler daha çok işime yarıyor ki bu yoruma göre ona da mühendislik denemez.

@264523 gülünecek bir şey yok dostum. Trollüğü bırakıp bu bölümü kazanabilirsen tartışırız.

Son düzenleme:
Piyasada yapılan işlerin yüzde doksanı bu zaten. Kaç kişi diferansiyel denklem kullanıyor, kaç kişi elektronik devreler dersindeki trafoyu kullanıyor sorgulamak gerek bence. Bu derslerin şahsen bana faydası olmadı. Yazılım Mühendisliği bölümünde yerine geçen dersler daha çok işime yarıyor ki bu yoruma göre ona da mühendislik denemez.

@264523 gülünecek bir şey yok dostum. Trollüğü bırakıp bu bölümü kazanabilirsen tartışırız.

Bilgisayar mühendisliği okumak istediğimi kim söylemiş?

Bilinçli bir insan o derslere boş demez. Sen programcı gibi çalış. Programcı ile arandaki tek fark statüden ibaret.

Bilgisayar mühendisliği okumak istediğimi kim söylemiş?

Bilinçli bir insan o derslere boş demez. Sen programcı gibi çalış. Programcı ile arandaki tek fark statüden ibaret.
Okumak istemediğin bir bölüm hakkında neden yorum yaptın o zaman?

Gayet bilinçli biri olduğum ve senin aksine bu dersleri deneyimlediğim için bu yorumu yapabildim ama sen daha o derslere girmeden çok kıymetli dedin. Sen daha bilinçli gibisin evet..

Geri
Yukarı