İngiltere'de yazılım mühendisliği mi yoksa bilgisayar mühendisliği mi?

Hocam nedenini de yazabilir misiniz?

Yazılım mühendisliği şahsen daha önü açık bir meslek, bilgisayar mühendisliği veya programcılığı da güzel ama bana kalırsa yazılım mühendisliği tercih ederdim. Ve yazılım mühendisliği okuduktan sonra iş bulma olasığı da yüksek.

Yazılım mühendisliği şahsen daha önü açık bir meslek, bilgisayar mühendisliği veya programcılığı da güzel ama bana kalırsa yazılım mühendisliği tercih ederdim. Ve yazılım mühendisliği okuduktan sonra iş bulma olasığı da yüksek.

Hocam ben İngiltere'de yazılım mühendisi olarak çalışmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Hocam ben İngiltere'de yazılım mühendisi olarak çalışmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?
@OnlyNess

Son düzenleme:

İngiltere'yi bilmem ama burada kesinlikle bilgisayar mühendisliği.
Birçok üniversitenin yazılım mühendisliği bölümü bile yok herkes bilgisayar mühendisliğinin bir altdalı muammelesi yapıyor.
İş ilanlarında bile yazılım ile ilgili bile olsa şirketler yazılım değil bilgisayar mühendisliği ibaresi kullanıyor.

Türkiye'de Bilgisayar Mühendisliği bölümünde işinize yaramayacak ayak bağı olacak çok şey olabilir (zorunlu donanım stajı, donanım ve elektronik dersleri, diferansiyel denklemler dersi vb). Ben yazılım mühendisliği bölümünü tavsiye ederim. Olmuyorsa veya bölüm içeriği gereksiz şeyleri içermiyorsa bilgisayar mühendisliği de olur. İngiltere'de de benzer bir durum var mı bilmiyorum, ders listesini inceleyin derim.

Türkiye'de bilgisayar Mühendisliği bölümünde işinize yaramayacak ayak bağı olacak çok şey olabilir (zorunlu donanım stajı, donanım ve elektronik dersleri, diferansiyel denklemler dersi vb). Ben yazılım mühendisliği bölümünü tavsiye ederim. Olmuyorsa veya bölüm içeriği gereksiz şeyleri içermiyorsa bilgisayar mühendisliği de olur. İngiltere'de de benzer bir durum var mı bilmiyorum, ders listesini inceleyin derim.

Dediğin dersleri çıkarınca programcılık oluyor. Mühendisliğin olayı matematik ve fizik.

Hocam kod yazan yapay zekalar çıktı sizce bu yüzden ileride yazılımcı ihtiyacı düşeceği için işsizlik artar mı?

Aksine, yapay zeka tahminime her zaman gelişime açık olacak bu yüzden istatistik ve matematikten anlayan yazılımcılara daha fazla ihtiyaç olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı