İninal kart provizyonda kalan parayı geri vermiyor

DenizG101

Hectopat
29.11.2019 tarihinde PS store üzerinden 64 TL fiyata sahip olan bir oyun satın almak istedim. Fakat satın alırken hata aldım, ardından ise kartımı kontrol ettiğimde paranın kartımdan çekildiğini gördüm. Bunun üzerine İninal'ı aradım ve sorunumu anlattım, bana ödemeyi Sony'e yaptıklarını onları aramamı söylediler. Sony'i aradım ve sorunumu anlattım telefonda ki kişi bana hesabımdan taraflarına herhangi bir ödeme yapılmadığını ve bankayla konuşmamı söylediler. İninal'ı geri aradım ve Sony tarafından bana verilen bilgiyi aynen söyledim, telefonda ki kişi bir daha kontrol etti ve bana paranın provizyonda kaldığını 12 gün içerisinde kesin bir şekilde geri verileceğini söyledi ama hâlâ daha bekliyorum. Belki ilgilenirler diye Şikayetvar.com üzerinden firmaya şikayet yazdım, şikayetime cevap geldi bana kendilerine mail atmamı ve sorunla ilgileneceklerini yazdılar. Mail gönderdim ama 1 hafta geçmesine rağmen herhangi bir dönüş yapmadılar, yapacaklarını da sanmıyorum. Bu durumda parayı geri alabilmek için yapabileceğim herhangi bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bankanızı arayın. Para hala proziyonda ise "işlemi kendinizin yapmadığını ve iptal etmek istediğinizi" söyleyin. Bankalar bunu daha hızlı çözebilcektir. 1 aydan beri provizyonda durması zaten bir hata olduğunun ispatıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı