İninal kart sebepsiz yere ücret kesiyor?

igayin61

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. İninal kart sahibiyim kartı alalı 1 hafta oldu ve ilk denememi yapmak üzere kartın içine ATM'den para yükledim. Parayı yükledim hesabıma geldi herhangi bir sıkıntı yaşamadım daha sonra Steam hesabıma 10 lira denemelik yükleme yapmak istedim bir sıkıntı olmadan onuda gerçekleştirdim fakat daha sonra İninal üzerinden kalan bakiyeme bakmak istediğimde şunu gördüm. İlk olarak 2 liralık bir kesinti olmuş daha sonrasında 10 liralık bir kesinti. Bunun bir kereye mahsus olacağını düşündüm fakat tekrar 10 liralık bakiye yükleyince aynısı tekrarlandı. Yani 4 liram havaya gitti. İninal kullanan diğer arkadaşlarıma sorduğumda onlar böyle bir olay yaşamamış acaba ben neden yaşıyorum? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sanırsam artık Ininal yüklemelerde para kesmeye başlamıştı. Eskiden PTT bankamatiklerden yatırınca para almıyordu ama şimdi alıyor diye biliyorum. En iyisi Paypal kullanmanızdır bu arada.

Sanırsam artık Ininal yüklemelerde para kesmeye başlamıştı. Eskiden PTT bankamatiklerden yatırınca para almıyordu ama şimdi alıyor diye biliyorum. En iyisi Paypal kullanmanızdır bu arada.
Paypal kartımda var fakat daha içine bakiye yükleyecek ATM bulamadığımdan kartı kullanamadım daha :) Ama bu olay arkadaşlarımda yok bir tek bana özel mi acaba tuhaf bir durum.

B
Merhaba arkadaşlar. İninal kart sahibiyim kartı alalı 1 hafta oldu ve ilk denememi yapmak üzere kartın içine ATM'den para yükledim. Parayı yükledim hesabıma geldi herhangi bir sıkıntı yaşamadım daha sonra Steam hesabıma 10 lira denemelik yükleme yapmak istedim bir sıkıntı olmadan onuda gerçekleştirdim fakat daha sonra İninal üzerinden kalan bakiyeme bakmak istediğimde şunu gördüm. İlk olarak 2 liralık bir kesinti olmuş daha sonrasında 10 liralık bir kesinti. Bunun bir kereye mahsus olacağını düşündüm fakat tekrar 10 liralık bakiye yükleyince aynısı tekrarlandı. Yani 4 liram havaya gitti. İninal kullanan diğer arkadaşlarıma sorduğumda onlar böyle bir olay yaşamamış acaba ben neden yaşıyorum? Yardımlarınızı bekliyorum.
Bende bu olayı yaşıyorum ininal kart mesela ocak ayinda 20 tl yuklediniz 2 tl kullanim ucreti kesiyor ocak ayi gecmeden tekrar yuklersen para kesmiyor yani aylik 2 tl kesiyor para yukleyince

İninal'ın yaptığım gözlemler sonucunda her ayın 24 ila 28'i arasında kullanım ücreti kestiğini fark ettim. Sizde bu tür şeylere dikkat ederek bakiyenizi yükleyebilirsiniz. Diğer bir konuya gelirsek yüklediğiniz ATM'de fark ediyor, ben ING'nin ATM'sinden yüklüyorum, herhangi bir yatırma ücreti kesilmiyor. Yakınlarınızda ING ATM'si varsa oradan yüklemenizi tavsiye ederim. (Yüklemeyi kartlı işlemlerden değil, kartsız işlemlerden yapmalısınız, kartlı işlemler kabul etmiyor. Kartsız olarak para yatırmak isterseniz Giriş>Ön ödemeli karta bakiye yükle>İninal karta bakiye yükle> TC'niz ve telefon numaranız -0'a basmadan- son olarakta kart numarasını girin ve paranızı yükleyin.

bunun sebebi nasıl cozulur biliyormunsun karta oturum acman lazım oturum actıktan sonra gene yatırmaya dene boğoz seneden sadece 10 kr keser eğer hiç kesmesini istemiyorsan ing bankamatikten yatırırsan senden para kesmez ben ing den yatırıyom para falan kesmiyor sende dene fepinize tavsiye ediyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı