İninal Kart Yanlış İsim Sorunu

Ksotar

Hectopat
Daha fazla  
Aşırı talihsiz bir durumdayım.

Geçenlerde Vatan'dan İninal Kart aldım. Alırken ismimi sorduğunda ''Muhammed'' dedim ve oraya ''Muhammet'' yazmış. Bunu eve gelince farkettim. Neyse yazarken öyle yazarım diye düşündüm. İninalin sitesine girdim. Kartı kişileştirdim. Kişileştirirken kafa gitti el alışkanlığı tabi ''Muhammed'' yazdım. Hesap öyle açıldı. Sonra E-posta onayını yapamadım. E-postaya gelen mesaja tıkladığımda başarılı diyor fakat onaylanmadı olarak gözüküyordu. Neyse dedim. Sonra gittim Steam'e kartı eklemeye çalıştım. Kartı eklerken ''Muhammed'' de yazsam olmuyor. ''Muhammet'' de yazsam olmuyor. Kredi kartı şirketi kartınızı reddetti tarzı birşey söylüyor. Aradan 1 hafta kadar geçti. Durum hala böyle.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zoru seçmişsin kardeşim. İninal müşteri hizmetleri benim çalıştığım şirketteydi bi ara. Yetkileri olmayan bi müşteri hizmetleri :) ara, durumu izah et. Çözülür ama 1-2 günde çözüleceğini hiç zannetmiyorum.

Zoru seçmişsin kardeşim. İninal müşteri hizmetleri benim çalıştığım şirketteydi bi ara. Yetkileri olmayan bi müşteri hizmetleri :) ara, durumu izah et. Çözülür ama 1-2 günde çözüleceğini hiç zannetmiyorum.
Benim kartımda da ufak bir onaylama sorunu olmuştu sanırım 2 dk içinde çözmüşlerdi. Fakat bu arkadaşın durumunu bilemiyorum.

Hangi akla hizmet ön ödemeli bir kart aldın bilmiyorum. Bir daha böyle işlemler yapacaksan Debit Card kullan. Bankadan hesap açtırma işlemi 10dk. Banka kartını da hemen teslim ediyorlar. Muhtemelen öğrencisin, hesap işletim ücreti falan da yok. Ömür boyu kullanırsın. Böyle pre-paid kartlardan da uzak dur. Amerika değil burası, burda sistem yok :)

İninal kart artık İNG bank ile çalışmıyor bu yüzden kartınızı eklerken sorun yaşıyor olabilirsiniz, Önerim GameSatış gibi Oyun satan sitelere eklemeniz.
Hangi akla hizmet ön ödemeli bir kart aldın bilmiyorum. Bir daha böyle işlemler yapacaksan Debit Card kullan. Bankadan hesap açtırma işlemi 10dk. Banka kartını da hemen teslim ediyorlar. Muhtemelen öğrencisin, hesap işletim ücreti falan da yok. Ömür boyu kullanırsın. Böyle pre-paid kartlardan da uzak dur. Amerika değil burası, burda sistem yok :)
Sistem mi o ne hocam :) Burası Türkiye böyle şeyler normal.

Benim kartımda da ufak bir onaylama sorunu olmuştu sanırım 2 dk içinde çözmüşlerdi. Fakat bu arkadaşın durumunu bilemiyorum.
Eğer bu da öyle bir sorunsa çözerler. Değilse, perişan olan lanet eden çok insan tanıyorum. Çağrı merkezi çalışanı da haklı isyan ediyordu biz ne yapalım yetkimiz olsa 2 dakikada hallederiz diye. İşi çözülmeyen müşteri, çağrı merkezine küfrediyor :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı