INNO3D 3060 Ti 80 derece oluyor

425122

Decapat
Merhaba,

INNO3D 3060 Ti ekran kartım oyunlarda 79-80 dereceyi buluyor. Kartım henüz 1 haftalık ve yeni. Sistemim şöyle:

İşlemci:
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHZ 35MB AM4 65W× 1
Anakart:
Asus PRIME B550M-K DDR4 S+V+GL AM4× 1
Ekran Kartı:
Inno3D RTX3060Ti Twin x2 OC 8GB 256Bit GDDR6 (LHR)× 1
RAM:
GSKILL RipjawsV 16GB (2x8) Siyah 3200MHz DDR4 CL16× 1
Depolama M.2:
Crucial P2 1 TB 2400/1800 MBs NVMe M.2× 1
Kasa/Güç Kaynağı:
DarkFlash DK210 Graffiti 650W 80+ Bronz Mid. Tower Kasa× 1
Kasa Fanı:
DarkFlash CF8 Pro A-RGB 4x12CM Fan Kit (4'lü) + Kontrolcü + Uzaktan Kumanda× 1
İşletim Sistemi:
FreeDos (İşletim Sistemi Yok)× 1

Kasa içi havalandırmayı kontrol edin. Eğer hava akışı zayıfsa kasa içi ısındığından ekran kartı sıcaklığı yükseliyor olabilir. Ön taraf camsa ve ön panelin yanlarında da hava ızgaraları yoksa kasa ısınacaktır.

Kasa sanki hava akışı kötü gibi duruyor. Ön taraftan alışı zor gibi. Önerim yan yada ön paneli çıkarmanız. Bu sıcaklık yüksek sayılabilecek bir düzeyde bence. Fakat kasa gerçekten verimsiz ve havasız gibi duruyor ya.

Kasa yan camını aç hocam 10 dakika oyun oyna bakalım değişen bir şey var mı. O sitenin sattığı kasalar hava akışı kötü içerdeki havayı dışarı atamıyor kasa.

Kasa içi havalandırmayı kontrol edin. Eğer hava akışı zayıfsa kasa içi ısındığından ekran kartı sıcaklığı yükseliyor olabilir. Ön taraf camsa ve ön panelin yanlarında da hava ızgaraları yoksa kasa ısınacaktır.
Merhabalar, evet önü cam ama yanlarda mazgallar var ön tarafın. O kadar kötü olmadığını düşünüyorum. Diğer arkadaşların tavsiyesine uyup bir yan camı acacağım sanırım. Teşekkür ederim.

Kasa sanki hava akışı kötü gibi duruyor. Ön taraftan alışı zor gibi. Önerim yan yada ön paneli çıkarmanız. Bu sıcaklık yüksek sayılabilecek bir düzeyde bence. Fakat kasa gerçekten verimsiz ve havasız gibi duruyor ya.
Ön tarafın yanlarında mazgallar var aslında, arkasında ve üstünde de havalandırma var kasanın. Alttaki arkadaşın dediğini deneyeceğim yanıtınız için teşekkür ederim.

Kasa yan camını aç hocam 10 dakika oyun oyna bakalım değişen bir şey var mı. O sitenin sattığı kasalar hava akışı kötü içerdeki havayı dışarı atamıyor kasa.
Deneyeceğim, teşekkür ederim.

Merhabalar, evet önü cam ama yanlarda mazgallar var ön tarafın. O kadar kötü olmadığını düşünüyorum. Diğer arkadaşların tavsiyesine uyup bir yan camı acacağım sanırım. Teşekkür ederim.

Ön tarafın yanlarında mazgallar var aslında, arkasında ve üstünde de havalandırma var kasanın. Alttaki arkadaşın dediğini deneyeceğim yanıtınız için teşekkür ederim.

Deneyeceğim, teşekkür ederim.

Önü açık olmadığı sürece bir işe yaramıyor.

Kesinlikle mesh kasa tercih edilmeli artık. Kullanılan yeni nesil bileşenler çok güçlü çok daha fazla ısınıyor ve artık bu tarz kasalar özellikle mesh olmayanlar taze hava çekemiyor içine. Sistemin serin kalması için en önemlisi taze havadır. Kasanın yan kapaklarını ellemeyin açacaksanız ön paneli açın ki fanların önü açılsın. Yan panelleri açmak pek işe yaramaz aksine sirkülasyonu bozar.

Merhaba arkadaşlar,

Sorunu çözdüm. Bilgisayarı fark etmeden sağa yaslayıp sanırım mazgalların önünü kapatmışım. Bilgisayarı ortalayınca artık 70 derece oluyor oyunlarda. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Geri
Yukarı