Inno3d GTX 1060 Diğer Markalara Göre Neden Daha Ucuz?

ayberkeren

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski ekran kartım bozulmasından sonra yeni bir ekran kartı satın alma kararı aldım ve birkaç kişiden ekran kartı tavsiyesi aldım. Inno3d GTX 1060 3 GB 192 Bit GDDR5 bir ekran kartı önerdiler.

Peki benim buradaki sorum şu: Neden normal firmalar gibi (MSI, ASUS, GIGABYTE) 1060 serisinin tek fanlı modelini 1400-1500 TL arası piyasa değerine satarken bu firma da ne var da bu kadar ucuza böyle bir garantili sıfır bir ekran kartı piyasaya sürebiliyor. Bu ekran kartı normal MSI, Asus gibi 1060 markasıyla aynı güçte mi aynı performansta mı peki değilse de ne kadar FPS fark eden kullanan veya yorum yapmak isteyenler lütfen yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çipset mainboard oluyor kardeşim. Bir nevi anakart gibi düşün. Bana göre böyle sıralama. O zaman herkes aynı GPU'yu koyuyor gidelim en ucuzunu alalım. Böyle saçmalık mı olur?
Main => Ana, Asıl
Board => Devre kartı
"Bir nevi" demek yanlış olur. Chipset ise verinin akış şemasını düzenler. Bunlar SATA, USB, PCI Express, birden fazla GPU kullanımı, veri depolama türleri ve daha sayamadığım diğer şeyleri kontrol eder veya edebilir. İkincil olarak evet çoğu zaman aynı GPU'yu koyuyorlar ama Intel'in Xeon CPU'larında yaptığı gibi silikon piyongosunda iyi olanları seçip daha pahalıya da satabiliyorlar. Ben daha Türkiye'de sırf daha kaliteli silikonu var diye GPU ve CPU alındığını görmedim. RTX 3000 seri GPU'lar ilk çıktığında ucuz/kalitesiz markaların ekran kartlarında sıkıntılar olduğu herkes hatırlayacaktır. O zaman ki sıkıntı silikondan değil güç beslemesinden dolayı bozulmalar yaşanıyordu.

Geri
Yukarı