Çözüldü INNO3D RTX 2070 fanları dönüp duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alidagoglu

Decapat
Yeni sistem topladım iki gün önce. İki gündür memnunum fakat şunu fark ettim; ekran kartımın fanları 2 saniyede bir dönüyor, biraz dönüyor ve geri duruyor. Elimde INNO3D RTX 2070 Super ICHILL X3 3 fanlı ekran kartı var. Kartın üstünde LED gösterge var. Sıcaklığı, fanların % kaç döndüğünü falan gösteriyor. Acaba dedim fanları tek tek göstergede gösterirken mi fanlar dönüp duruyor? Yoksa öylesine enerji tasarrufu için mi? Ya da kartımda bir problem mi var anlamadım bir türlü. Yardımcı olacak var mı?

Oyunda da 60 derece aşağısında çalışıyorsa kart helal olsun o karta. Ben zannetmiyorum ama.
Anlamadım? Her neyse.
Nasıl yani? Kart 50 derecede bileyken kendi kendine çalışmaya mı başlıyor?

Benimki bunun gibi değil. 1 saniye çalışıp sonra 1 saniye duruyor. Videoda durduğunu görmedim hiç

Diyorum ki o kartlarda 60 derece altında gürltü yapmamak için otomatik olarak fanları kapatma özelliği var. 59'dan 61'e çıkıp hemen tekrar 59'a inerse dur çalış yapar sürekli.
Benim dediğim şey de buydu zaten. Mesajlarımı okursanız anlarsınız.

Fan speed 0 iken 500'e çıkıp sonra 300 200 diye düşüyor, sonra tekrar 0 oluyor ve bunu tekrarlıyor.

Benimki bunun gibi değil. 1 saniye çalışıp sonra 1 saniye duruyor. Videoda durduğunu görmedim hiç
Dediğimiz gibi kart 61 dereceye çıkıp 59'a düşerse sürekli dur çalış yapar. Size bunu diyoruz siz hayır diyorsunuz hiç açık değilsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…