INNO3D X2 RTX 4070 FurMark güncel sıcaklık değerleri

hakanbey30

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. Kasamda yanlış fan dizilimi sebebi ile ekran kartı sıcaklığı gerekenden daha fazla olduğunu tespit ettim ve düzelttim şu anda kasa fanlarım 800 ile 1000 RPM arasında gidip gelmekte 2 önden 2 arkadan 1 tanede üstten olacak şekilde 5 tane 14cm fan bulunmakta.
Kartım bu:

1690059665955.png

1690059676031.png

2K 165Hz monitörde 165 FPS sabitlediğim zaman fanlar hiç çalışmıyor sıcaklık 50-52 derece Max olarak yer yer değişiyor.

Diablo 3 oynarken zaten fan açmıyor sıcaklık Max 52 derece.
Diablo 4 oynarken fan %32 sıcaklık 58 derece.

BF 2042 oynarken fan %40 sıcaklık 60 derece.

İlk aldığımda sıcaklıklar 5-6 derece daha yüksekti.

Fan dizilimini yanlış yapmışım 2 tane önden içeriye 2 tanede arkadan içeriye 1 tane tavanda dışarıya şeklindeydi. Arkadaki 2 taneyi dışa verecek şekilde ayarladıktan sonra ekran kartım ortalama 5-6 derece daha soğuk çalışmaya başladı.

Kasanız güzel soğutmaya sahip ise 4070 kartlarda bence Trio X gibi modellere geçmeye gerek yok.

Ancak kasa soğutmanız yeterli değilse o zaman üst modeller daha iyi soğutma performansını sağlayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende 3 önden içeri 1 arkadan dışarı var ön taraf cam Mesh değil ne yapmamı önerirsiniz Valorant'ta 70 dereceleri görüyor işlemci ekran kartım 75leri görüyor. Not: Adanadayım.

Hocam bende 3 önden içeri 1 arkadan dışarı var ön taraf cam mesh değil ne yapmamı önerirsiniz Valorant'ta 70 dereceleri görüyor işlemci ekran kartım 75leri görüyor. Not: Adanadayım.

Fanların CFM'si çok önemli ne kadar havayı içeri alıp dışarı attırmanla alakalı tamamen.
CFM tarafında 70'in altında olmaması gerekiyor fanlar, değerleriniz normal heleki Adana için.

Fanların CFM'si çok önemli ne kadar havayı içeri alıp dışarı attırmanla alakalı tamamen.
CFM tarafında 70'in altında olmaması gerekiyor fanlar, değerleriniz normal heleki Adana için.

Hocam fanların kalitesini falan bilmiyorum kaç RPM'de döndükleri görünmüyor Snowman'in fanları direk PSU'dan gelen kabloyla çalışıyorlar başka bir bağlantıları yok.

Hocam fanların kalitesini falan bilmiyorum kaç RPM'de döndükleri görünmüyor Snowman'in fanları direk PSU'dan gelen kabloyla çalışıyorlar başka bir bağlantıları yok.

Dönüş hızından bahsetmedim. Fan yapraklarının ne kadar fazla havayı içeri veya dışarı atabilme özelliğinden bahsettim. Örnek olarak asıl konu şu CFM'si yüksek fanlar %20-30 dönüş hızıyla aldığı veya attığı havayı düşük CFM'li fanları %60-70 dönüş hızıyla gerçekleştiriyor bu da daha fazla ses çıkarmasına sebep oluyor. Gibi.

Hiçbir özelliğini bilmiyorum hocam ama şey düşünüyorum, öndekilerden 1'ini alıp üst tarafa taksam nasıl olur sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı