Input Lag Sorunu

kebabwaffe

Hectopat
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
ASUS 1050 Ti.
MSI A320M Grenade.
8 GB Crucial Ballistix 2400MHz.
Ryzen 3 1300X.
1TB 7200RPM Seagate hard disk.
AOC E2262VW.
Windows 10 ver 2004.

Uzun süredir araştırıyorum fakat hiçbir türlü input lag geçmiyor. Mouse'u hareket ettirdiğimde gitmesi gereken yere daha geç gidiyor. Sadece oyunda değil masaüstündeyken de öyle. Mouse değiştirdim, sorun değişmedi.
Klavyede pek fark edilmiyor. Placebo olduğunu zannetmem, arkadaşlarıma da denettiğimde onlar da Mouse'un ağır hareket ettiği söylediler.

Format attım. (Temiz kurulum denedim.)
Kullanıcı değiştirdim.
Hpet kaldırdım.
Driver'ları kaldırıp tekrar yükledim.
Hızlı başlangıç kapattım.
Güç seçeneklerinin her birini denedim.
Ekran kartı ayarlarının her birini denedim.
Güç kablomu değiştirdim.

Sadece 1 kere geçmişti o da eskiden Rainbow Six Siege oynarken GeForce Expreience'tan oyunun ayarlarını en düşüğe çekmiştim. Diğer oyunlarda işe yaramıyor.

Aradan yaklaşık 1 sene geçmiş çözebildin mi tıpkısının aynısını ben de yaşıyorum çözüm yolunu arıyorum bulduysan yazar mısın benim sorunun kaynağını buldum evdeki çalışan aletler TV Deep Freeze buzdolabı Deep Freeze ve buzdolabının fişini çekmek büyük bir fark yaratıyor ama sorunu ortadan kaldırmıyor bu yüzden bir elektrikçi çağırmam lazım ama kimse anlamıyor ne yapabiliriz bu duruma fikri olan var mı acaba?

Aradan yaklaşık 1 sene geçmiş çözebildin mi tıpkısının aynısını ben de yaşıyorum çözüm yolunu arıyorum bulduysan yazar mısın benim sorunun kaynağını buldum evdeki çalışan aletler TV Deep Freeze buzdolabı Deep Freeze ve buzdolabının fişini çekmek büyük bir fark yaratıyor ama sorunu ortadan kaldırmıyor bu yüzden bir elektrikçi çağırmam lazım ama kimse anlamıyor ne yapabiliriz bu duruma fikri olan var mı acaba?

Hortlatıyorum ama yabancı kaynaklarda transformer alarak çözenleri duydum. Belki yardımı dokunur.

İzolasyon trafosu almanız gerek ama kesin çözüm değil.
Eğer sisteminiz ve elektrik tesistanız iyiyse alın.
Ben EMI Filtreli izolasyon trafosu yaptırdım, ilk 10 dakika iyi oldu fakat sonra akıcılık gitti.

Geri
Yukarı