İnput Lag'ı en iyi olan monitörler hangileri?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Samsung C27FG70 monitör kullanıyorum. Araştırdığıma göre input lag değeri 24 ms.
Almak istediğim monitör LG 24GN650-B. Ancak bu monitörün input lag değerini bulamadım.
24" oyuncu monitörü arıyorum. 144 Hz veya 240 Hz fark etmez, yeter ki input lag değeri çok iyi olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin modelin (LG'nin sitesinde) özellikle düşük gecikmeli ollduğu yazıyor. LG monitörlerin input lagları genellikle güzeldir. LG'nin yine 1080p 144Hz monitörü olan 27gl650f-b modelinin input lagları ölçülmüş ve şu değerler alınmış:
Screenshot_1.png

(Kaynak: LG 27GL650F-B Review)

Muhtemelen senin monitörünle de benzer değerler alacaksın. Bana kalırsa LG'nin input lag değerlerine gövenebilirsin.

Şahsen profesyonel düzeyde ya da iyi oyun oynamadığım için input lag değerlerinin oyun deneyimini nasıl etkilediği konusunda pek bir fikrim yok. Ama kağıt üstündeki verilere bakacak olursak bayağı iyi gözüküyor. Kontrast oranı VA panel ve Samsung üretimi olduğu için çok iyi. Ben olsaydım renkleri daha çok önemsediğim için ips panel alırdım yalnız karanlıkta düşmanın seçilmesi gereken oyunlarda VA panel alınması daha mantıklı olabilir. Kendim kısa süreli oyun deneyimimden yola çıkarak şöyle düşünüyorum, eğer bilgisayar özelliklerin ve internetin iyiyse yaklaşık 10 ms'lik bir giriş gecikmesi farkı senin için önemli bir değişken olmayacaktır. Tabii profesyonel değilsen.

Şahsen profesyonel düzeyde ya da iyi oyun oynamadığım için input lag değerlerinin oyun deneyimini nasıl etkilediği konusunda pek bir fikrim yok. Ama kağıt üstündeki verilere bakacak olursak bayağı iyi gözüküyor. Kontrast oranı VA panel ve Samsung üretimi olduğu için çok iyi. Ben olsaydım renkleri daha çok önemsediğim için ips panel alırdım yalnız karanlıkta düşmanın seçilmesi gereken oyunlarda VA panel alınması daha mantıklı olabilir. Kendim kısa süreli oyun deneyimimden yola çıkarak şöyle düşünüyorum, eğer bilgisayar özelliklerin ve internetin iyiyse yaklaşık 10 ms'lik bir giriş gecikmesi farkı senin için önemli bir değişken olmayacaktır. Tabii profesyonel değilsen.
Monitörüm kavisli olmasaydı iyi aslında. 😩 Kavisli aldığıma pişmanım. 😣 ''İyi tarafından bak.'' diye bir laf vardır, o laf bile etkisiz kalıyor maalesef.

Benim tecrübem, monitör alacaklara uyarı niteliğinde olsun ve kavisli monitör alacaksanız bir kez daha düşünün. Sadece oyun oynamıyorum, youtube'a bakıyorum veya forumlarda takılıyorum, teknoloji haberlerini okuyorum. Nadiren film ve dizi izliyorum.

Maddi açıdan iyiyseniz elbette sıkıntı olmayacaktır kavisli monitör almış olmanız.
''Amaan, bir de düz ekran monitör alırım.'' diyerek kavisli monitörü evde bir kenara bırakabilirsiniz tabi.

Geri
Yukarı