İnsan sağlığını bozuyor diye teknoloji devlerine dava açıldı!

Makaleler
44
Merhaba,

En büyük 4 ya da 5 teknoloji devlerine verilen ad.
  • Google
  • Apple
  • Microsoft
  • Meta
  • Amazon

ABD'deki devlet okulları, çocukların sağlığıyla oynadığını iddia eden bir tür dava açtılar. Ruh salığı, asosyal olma, kendine zarar verecek vb. düşüncelerine sebep olduğu için dava açıldı. Bu arada Big Tech'e açılıyor dava. Tek bir şirkete değil.

Merak ediyorum; Big Tech'i ne zaman batıracaklar. Ha bire ceza. Bu nedir arkadaş?

Bağımlı olmak kişinin sorumluluğudur. Bu tarz şirketlerin yarattığı teknoloji sayesinde insanlar bilgiye çok rahat ulaşabiliyor, kendilerine bakış açısı kazanabiliyor. Bunları ortadan kaldırarak, bağımlılığı azaltabilirsin ama cahiliyeti arttırırsın.

Allah akıl fikir versin.
Şu büyük balıklara bir tek ben dava açmadım, açarsam ben de milyoner olurum herhalde.

Adam bir eve ve arabaya ömrünü vereceğinin farkında, niye pozitif olsun ki? Eskisi gibi 40.000$ ödeyerek ev sahibi olunmuyor artık.

Allah akıl fikir versin.
Şu büyük balıklara bir tek ben dava açmadım, açarsam ben de milyoner olurum herhalde.

Adam bir eve ve arabaya ömrünü vereceğinin farkında, niye pozitif olsun ki? Eskisi gibi 40.000$ ödeyerek ev sahibi olunmuyor artık.
Eskiden de 40 bin dolar kazanmak kolay değildi. Bugünkü kadar para dolaşımda olmadığı için eskinin 1 doları ile şimdinin 1 doları arasında çok fark var. Hiçbir zaman özel mülk sahip olmak kolay olmadı çalışarak.

Eskiden de 40 bin dolar kazanmak kolay değildi. Bugünkü kadar para dolaşımda olmadığı için eskinin 1 doları ile şimdinin 1 doları arasında çok fark var. Hiçbir zaman özel mülk sahip olmak kolay olmadı çalışarak.
Farkındayım ancak günümüzdeki durum dâhâ da vahim, ev ve araba almak için yemeden içmeden hayatından vazgeçmen gerekiyor.

Allah akıl fikir versin.

Cidden Allah akıl versin hocam bunlara. Her şey teknoloji üzerine kurulu bunlar neyi değiştireceklerini sanıyorlar. Dünya bunun üzerine kurulu artık. Amaçları para koparmaktan başka bir şey değil.

ABD parayı sağa sola savurdu şimdi de toplamaya çalışıyor. Yıllarca bu taktiği kullandılar. Daha önce işe yaramış olabilir ancak bu sefer işe yaramamış olmalı ki saçma sapan cezalara başlamışlar. Zaman değişiyor ama ABD adapte olmamakta ısrarcı belli ki.
ABD, bu eski, çürümüş para politikalarıyla nereye kadar gidecek bakalım... göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı