İnsanın ailesini seçememesi

RevClevent

Hectopat
Yer
Gerçeklik
Babam hariç sanırım gerçek hayatta tanımak bile istemeyeceğim insanlar olması beni gerçekten üzüyor. İnsan büyüdükçe gerçekten gözü açılıyor ve bir şeyleri sorgulamaya başlıyor. Şu anda 16 yaşındayım fakat 22 yaşında olmasına rağmen eve hiçbir faydası dokunmayan insan tarafından sırf yaşı büyük(!) olduğu için kendinde bir takım haklar bulması da cabası. Yaşadıklarımı tam olarak yazamam fakat umarım önyargıyla yaklaşıp o yaşta ne derdi diyeniniz olmaz. Seneye sınav senem ve gerçekten evde bulunmak istemiyorum. Yurda gitmek istiyorum fakat korona zaten taşlarla dolu olan yola bir taş daha atıyor. Kendimi bir nebze de olsun açmak istedim genelde gerçek hayatta böyle konuları konuşmak yerine içime atıp, konuşmamayı seçerim fakat sanalda daha rahat olduğum için derdimi buraya az da olsa döktüm teşekkürler okuduğunuz için. Gelin bu konu altında dertleşelim.

Sanırım abiniz ya da ablanızdan bahsediyorsunuz. Arada olur böyle tartışmalar, gelir geçer. Ardına baktığında gülersin. Sürekli oluyorsa al karşına konuş, korkma. Ne sıkıntı çekiyorsan kibar bir üslupla anlat. İçine atarsan sen zararlı çıkarsın, attıkça da bir yerde ister istemez patlarsın. O patlama senin yararına olmaz. Geç olmadan dön o yoldan, zararın neresinden dönersen dön kardır.

22 yaşında diye bahsettiğiniz kişi tam olarak kim anlamadım?
Kardeşim.
Sanırım abiniz ya da ablanızdan bahsediyorsunuz. Arada olur böyle tartışmalar, gelir geçer. Ardına baktığında gülersin. Sürekli oluyorsa al karşına konuş, korkma. Ne sıkıntı çekiyorsan kibar bir üslupla anlat. İçine atarsan sen zararlı çıkarsın, attıkça da bir yerde ister istemez patlarsın. O patlama senin yararına olmaz. Geç olmadan dön o yoldan, zararın neresinden dönersen dön kardır.

Denedim hocam her konuda kıyas yarışmasına giriyor. O yüzden uğraşmaya bile değmez inanın bana. Aklı başında bir insanın böyle davranması beklenemez zaten. Şu 2 sene çabuk gelip geçse de üniversiteye gitsem diye bakıyorum. Kurtulmanın tek yolu bu çünkü. Sadece benimle olan tartışmalarında değil annem ya da babam da bir konuda uyarmaya çalıştığında ağlayıp odasına çekiliyor. Ama ne de olsa 22 yaşında değil mi :D?

Okuma yazma bilmeyen ailede doğup ders çalıştığı için dayak yiyerek bilim insanı olanlar var. Hadi vizyonunu bu kadar yüksekte tutma, kendi paçanı kurtaracak kadar plan yap. Hayat kadınından doğan, fiziksel işkencelerle büyüyüp senin yaşından itibaren yalnız başına hayatını kuran da var. Kim bilir başka kimler ne yollardan geçiyorlardır...

Moralini bozup kabullenmek yerine çıkış yollarını arayabilirsin. Zor ve yorucu ama o süreyi atlattıktan sonra da kimse seni yıkamaz.

Denedim hocam her konuda kıyas yarışmasına giriyor. O yüzden uğraşmaya bile değmez inanın bana. Aklı başında bir insanın böyle davranması beklenemez zaten. Şu 2 sene çabuk gelip geçse de üniversiteye gitsem diye bakıyorum. Kurtulmanın tek yolu bu çünkü. Sadece benimle olan tartışmalarında değil annem ya da babam da bir konuda uyarmaya çalıştığında ağlayıp odasına çekiliyor. Ama ne de olsa 22 yaşında değil mi :D.
Üniversiteye başka bir şehirde gitmen senin için isabet olur, hem hayatı öğrenirsin hem de kafayı dinlersin. Takılmamaya bak, sürekli bir şeylerle meşgul ol. Tartışma çıkardığı zaman da ya ailene söyle ya da daha sivri bir dil kullan, başka bir çözümü yok gibi gözüküyor.

Okuma yazma bilmeyen ailede doğup ders çalıştığı için dayak yiyerek bilim insanı olanlar var. Hadi vizyonunu bu kadar yüksekte tutma, kendi paçanı kurtaracak kadar plan yap. Hayat kadınından doğan, fiziksel işkencelerle büyüyüp senin yaşından itibaren yalnız başına hayatını kuran da var. Kim bilir başka kimler ne yollardan geçiyorlardır...

Haklısınız hocam ne insanlar ne hayat hikayeleri var. Hedefim yeterince yüksek ve bunu için çalışıyorum fakat bana destek olmaları gerekirken köstek olmalarına kızıyorum.
Üniversiteye başka bir şehirde gitmen senin için isabet olur, hem hayatı öğrenirsin hem de kafayı dinlersin. Takılmamaya bak, sürekli bir şeylerle meşgul ol. Tartışma çıkardığı zaman da ya ailene söyle ya da daha sivri bir dil kullan, başka bir çözümü yok gibi gözüküyor.

Maalesef çıkmaz sokak. Üzüntümü paylaştığınız ve ciddiye aldığınız için teşekkür ederim.

Kim haklı nereden bilelim. Konuyu aç biraz. Yaşıtların destek alman normal şu an. Ben 23 yaşımdayım. Senin yaşlarında kardeşimle sorun yaşıyoruz çünkü bana saygısızca davranıyor. Bende haklı olarak onunla uğraşıyorum. Ablan mı abin mi var? Sizin yaşlardaki isyankar tavırlara aşinayım. Allah bilir neye darlandın da ailene isyan edecek duruma düştün?

Yeni konular

Geri
Yukarı