İnsanlar Drive yerine neden harici disk kullanıyor?

Makaleler
45
Kafama akşam akşam bu takıldı. Drive'da yüklüyorum diyen 2 kişi çıktı sadece ömrü hayatımda. Bir PC mühendisi profesörüne sorma şansım oldu. Verilerini harici disk, ofis ve şahsi bilgisayarına depolama yapıyormuş. Arada sırada USB bellek kullandıklarını söyledi.

Peki neden fiziki diskler daha çok tercih ediliyor?

Kafama akşam akşam bu takıldı. Drive'da yüklüyorum diyen 2 kişi çıktı sadece ömrü hayatımda. Bir PC mühendisi profesörüne sorma şansım oldu. Verilerini harici disk, ofis ve şahsi bilgisayarına depolama yapıyormuş. Arada sırada USB bellek kullandıklarını söyledi.

Peki neden fiziki diskler daha çok tercih ediliyor?
Drive'da olan son olaylar bu sorunu cevapliyor.

Bulut ortamında güvende hissetmiyor olabilirler. Çok yakın zamanda Drive’da kullanıcıların verileri bir hata sonucu rastgele bir şekilde silinmişti mesela. Geçmişte de iCloud’a yönelik saldırlar yüzünden ciddi sıkıntılar yaşanmıştı.
Ben verilerimi Drive’da yedekliyorum ancak bulut sistemlerine karşı güvensizlik duyan insanları da rahatlıkla anlayabiliyorum.

Şahsen alan sıkıntısı, güvenlik, erişilebilirlik ve upload sıkıntısı derim.

Ya da daha doğrusu; zaten 80 milyon vatandaşın kimlik bilgileri isteyen herkesin elinde kol gezmekte olduğu bu bireysel siber savunmasız dönemde insanlar bir de özel dosyalarını Atlanta'daki bir adamın monitöründe görmek istemezler :)

Ya da daha doğrusu; zaten 80 milyon vatandaşın kimlik bilgileri isteyen herkesin elinde kol gezmekte olduğu bu bireysel siber savunmasız dönemde insanlar bir de özel dosyalarını Atlanta'daki bir adamın monitöründe görmek istemezler :)
Atlanta'daki adam zaten senden o verileri istemesen de almanin yolunu bulur merak etme. Internette gizlilik bir uydurmadan baska bir sey degil. Gizlilik isteyen internetten kopmali.

Yeni konular

Geri
Yukarı