İnsanlar elindekilerinin kıymetini bilmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Avrupa'da insanlar çöpten RTX 3090 topluyor, ben 1650 Super'imden nefret ediyorum Türkiye berbat" şımarıklığını da, en kötü ülkelere bakıp "şükret" modunu da seven birisi değilim. Bizim ülkemizin daha iyi zamanları oldu mu? Oldu. 10 sene önce öğrenciler Starbucks'a arada bile olsa gidip kahvelerini içebilirdi bugün ise öcü gibi korkuyorlar fiyatlardan. Lahmacun öğrenci yemeğiydi, bugün ise öğrenci ve lahmacun kelimesi yan yana gelmiyor.

Biz kendimize bakalım, her koyun kendi bacağından asılır. En zengin ülke de, en fakir ülke de bazı sebep ve sonuçlarla bugün bu haldeler.

Şu ülkede 2023 seçimlerinde orduyu sokaklara salacaklar. İzleyin ve görün ülke zaten ikiye bölünmüş hepsi Amerika'nın oyunları demek istemiyorum, çünkü saçma gelebilir. Ama başımızdaki adam Amerika'nın kuklası. Amerika'nın güney Amerika ülkelerinde uyguladığı politika orta doğu'ya ülkemizden giriş yaptı. Ülkeyi ikiye bölüp savaş çıkaracak. Sonra bir tarafı destekleyip diğer tarafı bitirecek ve kalanları kuklası yapacak. Hep aynı senaryo.

Ne popüler kültüründen bahsediyorsun sen? Amerika'daki insanlar güzel bir bilgisayarı 3000 birime alırken ben niye 15.000-20.000 liraya alıyorum? Neden et yiyemiyorum neden cips alamıyorum çünkü her şey pahalı ve param yetmiyor. Bıktım artık sizin gibilerden.

Alabildiğine o kadar eminim ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı