İnsanlar hayvanlara nasıl eziyet edebiliyor?

Eğitimden kaynaklanıyor. İnsanlara ortaokulda, lisede hayvan sevgisi aşılamak yerine mayoz, mitozu öğretirsen olacağı budur.

Okullar neyi sevmen gerektigini sana ogretmez. Ogretmesin de zaten, onun gorevi degil.

Cok sacma bir yorum olmus, okula gitmeyip de hayvan seven olamaz senin kafaya gore.

Biyoloji bilirsen o canlinin asagilik bir et parcasi degil, ailesi, duygulari ve benligi olan kompleks bir organizma oldugunu ogrenirsin. Sahibi olunce hungur hungur aglayan kopekler var. Bunlara nasil kiyarlar...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu baslikta kufur etmezsem bu forumda kolay kolay kufur etmem gibi duruyor. Zor tutuyorum kendimi.

Bu yaz memleketten dönerken yolda biraz hızlıydık, yolun tam ortasına baykuş oturmuş bekliyordu son anda gördük abim frene bassa bile malesef çarptık. Benim elimde olan bir şey değildi ama çok moralim bozulmuştu yol boyunca o baykuşu düşünüp durmuştum. Bile bile hayvanlara zarar verenlerin beyninin en ufak kısmını bile kullanamadığını düşünüyorum başka açıklaması olamaz.

Haberde görmüştüm. Bir mahallede birileri kedinin kuyruğunu kesip, fal, büyü yapıyorlarmış. Bu nasıl bir şeydir. Hayvanın kuyruğunu kesmek ne demektir?
Fal işini bir kenara bırakırsak ne kadar azalsa da siyah kediler sürekli öldürülüyordu batıl inançlar nedeniyle. Özellikle daha küçük yerleşim yerlerinde.

Fal işini bir kenara bırakırsak ne kadar azalsa da siyah kediler sürekli öldürülüyordu batıl inançlar nedeniyle. Özellikle daha küçük yerleşim yerlerinde.

Doğru söylüyorsunuz. Siyah kediler uğursuzluk getiriyor diye düşünen batıl inançlı insanlar var. Dediğiniz gibi küçük yerleşim alanlarında var. Lakin kedinin siyah olması suç mu? Siyah kedi yahut beyaz kedi aynı değil mi? İkisi de sonuçta kedi, sadece renk farkı var.

Hayvan sevgisi olmayan bir insan hayvanlara eziyet etmiş olmaz. Ben özellikle kedileri sevmem çok gıcık hayvanlar. Otobüs durağında otururken gelip yanıma oturuyor ama üstüme çıkınca kızıp üzerimden atıyorum. Çünkü sevmiyorum. Bir de evin içinde besleyenler var cidden sıkıntılı bir durum kesinlikle karşıyım evin içindede hayvan beslenmesine. Yani herkesi aynı zannetmeyin ben kedi köpek sevmiyorum diye hayvana eziyet etmiş olmuyorum.

@Álvaro Morte kimse hayvan sevmeyenlere bir şey demedi fakat hiçbir hayvanı öldürmeye veya eziyet etmeye sevse de sevmese de kimsenin hakkı yok.

Tabii Ki'de Allah'ın verdiği canı biz alamayız kimse hayvanları'da öldüremez ama anlattığım şeyler hakkında toplumda kötü bir imaj oluyor yani bazı insanlar var sanki hayvan sevgisi olmayan insanlara kötü gözle bakıyorlar hayvan sevmeyen insanlara katil gözü ile bakanları gördüm ben o yüzden belirtmek istedim.

Geri
Yukarı