İnsanlar hayvanlara nasıl eziyet edebiliyor?

rydn

Hectopat
Bugün Tekirdağ'a bir işim düşmüştü ve arabamla gidiyordum (yanımda arkadaşım ile) gittik işimizi hallettik ve eve dönmek için yola koyulduk. Sınırı aşmadan 80 ile geçerken önümüze bir anda köpek atladı ve o anlık refleks ile hemen frene basıp sağa kırdım direksiyonu. Köpeğe çarpmadan geçtik sağa çektim biz arkadaşımla şoktayız ya o köpeği ezseydik diye 5 dk yola çıkamadık sonra arkadaşım biz köpeğe zarar vermedik çok korktuk ama insanlar nasıl hayvanlara eziyet edebiliyor dedi ve aklıma takıldı insanlar ne istiyor bu hayvanlardan zarar verince ne geçiyor ellerine.

Zeka yoksunluğu olarak görüyorum. Birçoğu insanlara zarar veremediği için güçsüz, cılız ve suçsuz hayvanlara zarar veriyor bu tür insanların kesinlikle psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum, çünkü bunu yapan insanın aklı başı yerinde değildir.

Ceza olarak kısasa kısas yöntemini doğru buluyorum.

Hocam bunlar sevgi görmemiş, kişilikleri bozuk, insanların gözünde hiç olup bunun bedelini kendinden güçsüzlere, sessiz sakin hayvanlara ödeten 2 ayaklı şeytanlar. Ne yaparsanız yapın bu gibi insanlara doğruyu, güzel olanı öğretemezsiniz. Herhangi bir canlıya eziyet eden her insana lanet olsun.

"Bence insan bilinci evrimde trajik bir şekilde ilerledi. Çok fazla bilinçlendik. Doğa kendinden bağımsız bir bakış açısı yarattı. Bizler doğa kanunlarına göre var olmaması gereken yaratıklarız. Hepimiz bir yanılsama içindeyken, duyusal deneyimler ve hislerin gelişimi sayesinde birey olduğumuzu sanan fakat, aslında bir hiç olan bireyleriz."

Geri
Yukarı