İnsanlar kendinden utanmıyor mu?

MacTavishAO

Picopat
Gerçekten bunu çok merak ediyorum çünkü ben genelde insanlar için utanırım hep. Mesela yamyam gibi davrananlar direkt her şeye atlayanlar, saçma sapan paylaşımlar yapan büyük kesimler (kahve çikolata fotoğrafını paylaşıp kocasını bekleyen ablalar) ya da 12-13 yaşında çocuğun aşık olup ne yapacağını sorması için konu açması, parasıyla artistik yapanlar cidden bunlar hiç kendinden utanmıyor mu? Merak ediyorum. Ya da ben mi insanları çok görüyorum? Cidden kafama takıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten bunu çok merak ediyorum çünkü ben genelde insanlar için utanırım hep. Mesela yamyam gibi davrananlar direkt her şeye atlayanlar, saçma sapan paylaşımlar yapan büyük kesimler (kahve çikolata fotoğrafını paylaşıp kocasını bekleyen ablalar) ya da 12-13 yaşında çocuğun aşık olup ne yapacağını sorması için konu açması, parasıyla artistik yapanlar cidden bunlar hiç kendinden utanmıyor mu? Merak ediyorum. Ya da ben mi insanları çok görüyorum? Cidden kafama takıldı.

Bunun utanmayla alakası yok, yüzsüzlük.

Biraz ağır konuşacağım hakkınızı helal edin ama, bir tane arkadaşım vardı vaktinde. Çocuk her tanıştığı kızla konuşuyordu ve her sevgili olmaya çalıştığında 1 hafta sonra kız bunu itiyordu kendisinden veya sorduğu andan reddediyorlardı. Bu çocuk 12. sınıfa kadar aynı davranışla devam etti. Adam hiç utanmıyordu be. Aptalca davranışları vardı ve kendini havalı zannediyordu, her gün hocalardan tarafından azarlanmasına rağmen yine öyle devam etti. Hala aynı davranışlarıyla devam ediyormuş galiba bir arkadaşımın söylediğine göre.

Senin etik anlayışın her insan ile uyuşmak zorunda değil. 🙄
Çevremde mesela çoğu insan parasıyla hava atar yanında durumu iyi olmayan biri olsa bile. Onlar bunu kötü birşey olarak görmüyor ama yapmamalılar. Onlar her yaptığında onların yerine utanıyorum onları gerizekalı gibi görmeye başlıyorum. İnce düşünceli olmadıkları için mi acaba anlayamıyorum. Yinede doğruyu yanlışı bilmeliler diye düşünüyorum en azından sadece bu verdiğim örnek açısından.

Çevremde mesela çoğu insan parasıyla hava atar yanında durumu iyi olmayan biri olsa bile. Onlar bunu kötü birşey olarak görmüyor ama yapmamalılar.
Senin etik anlayışın bu şekilde algılıyor ki dâhâ hiçbir şey görmemişsin.

Gün gelecek senden altta olan herkesi ayağının altına alacaksın ve zaferinle gösteriş yapacaksın.
İster dişi olsun ister pahalı bir araba olsun, bu sayede zincirdeki konumunu belirliyorsun.

Her insan sus-pus pasif kalacaksa çok işimiz var dâhâ medeniyet ve bilim yolunda.

Türkiye'de bunlar dolu dolu var.
Ben hatayı hep kendimde arardım ancak bu çöp insanları ezberlediğim için hep hatayı karşı da arıyorum.
haklı olup olmamak umrumda değil kafam rahat

Son düzenleme:

Geri
Yukarı