İnsanlar nasıl ev, araba alıyor?

Evi bilmem ama arabayı almak için önce düşük modelden başlıyor almaya 2 yıl sonra satıyor daha iyisini alıyor bu böyle sürüyor.
Aynen öyle biz Fiat Uno'dan başlayıp 3 haftalık Auris'e kadar çıkmıştık. Şu an benimle yaşıt bir arabamız var :D (Kia Rio).

1616249819171.png

to
20160522_193151.jpg

Dosya Ekleri

• 1616249844613.png
    1616249844613.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 18
Niye 60.000 birime D segment otomobile binmiyoruz diye sormak yerine alakası yok çıkma araba aldım deyip övünebiliyorsunuz.

Emeğinizin bu denli hiçe gitmesi sizi üzmüyor mu? 😔

Ülkenin şartları bu yapacak bir şey yok, zengin bir ülke olmadığımızdan, (petrol ve doğalgazımız da yok) durum bu tabii siz eskiyi hatırlamadığınızdan herkesin milyarder doğduğundan bir habersiniz bu ülkede.

Son düzenleme:
Ülkenin şartları bu yapacak bir şey yok, zengin bir ülke olmadığımızdan durum bu tabii siz eskiyi hatırlamadığınızdan herkesin milyarder doğduğundan bir habersiniz bu ülkede.
Konu gene tüp kuyruğuna gelecek...

Banane geçmişten! Ben bügün varım yarın yokum! Gençliğimde eğlenmeye değil fatura için sıvı yağ için kafa yormak zorunda mıyım? Bu kadar pahalı olmaları mı gerekiyor? Paramızın bu kadar değersiz olması mı gerekiyor? Bir araba için 10 yıl kredi ödeyip her akşam sadece tahıl mı tüketmem gerekiyor?

Staj yaparken aldığım 550₺'nin bügünkü karşılığı muhtemelen 3.500₺ civarına geliyordur. Biz neyin peşindeyiz siz neyin peşindesiniz.

İleriye gitmek yerine geçmişi baz alıp şükür edecek insanlar değiliz biz. Onu unutuyorsunuz. Farkımız burada...

Konu gene tüp kuyruğuna gelecek...

Banane geçmişten! Ben bügün varım yarın yokum! Gençliğimde eğlenmeye değil fatura için sıvı yağ için kafa yormak zorunda mıyım? Bu kadar pahalı olmaları mı gerekiyor? Paramızın bu kadar değersiz olması mı gerekiyor? Bir araba için 10 yıl kredi ödeyip her akşam sadece tahıl mı tüketmem gerekiyor?

Staj yaparken aldığım 550₺'nin bügünkü karşılığı muhtemelen 3.500₺ civarına geliyordur. Biz neyin peşindeyiz siz neyin peşindesiniz.

İleriye gitmek yerine geçmişi baz alıp şükür edecek insanlar değiliz biz. Onu unutuyorsunuz. Farkımız burada...

Amerika'ya kafa tutmanın bir bedeli var, oda bu, papazı yaptırımdan önce verse bu kadar pahalı olmayacaktı, ama ne oldu papazı vermedi resti çekti ABD yaptırımı uyguladı ekonomiyi batırdı doları 3liradan 9lira yaptı sonra papazı geri verdik madem o resti çekiyorsun sonuna kadar o papazı vermeyecektin biz papazı verdik ama dolar aynı kalınca ülke daha da fakir oldu.

Son düzenleme:
Ben de merak ediyorum. Nasıl ev araba alabiliyorlar? Kredi hediye para değil ki. Borç. Ödenemeyecek kredi çekilmemeli. Demek ki kredi çekseler bile geri ödeyebiliyorlar.

Aynen öyle biz Fiat Uno'dan başlayıp 3 haftalık Auris'e kadar çıkmıştık.
Satmasını nasıl satıyorsunuz? Evdeki elektronik eşyalardan bile satış yapamadık daha. Satıcı mağdur edilebilir mi?

Bir bakmışsınız öğretmenin BMW'si var, memurun villası var, doktorun Porsche'si var faiz oranları almış başını gidiyor. İnsanlar bunları nasıl alabiliyor akıl sır erdiremiyorum doğrusu.
Olaya ciddi bakarsak, 2 öğretmen çift, ek derslerle alabildiğince tüm dersleri alırsa 7-8 bin TL kişi başı alır. İki kişi ise etti 15-16 bin TL. Bir Evin gideri 7-8 bin TL olsa yılda etti sana 96000 TL, 5 yılda 480000 TL. Bir de kredi, taksit işin içine girince pek de zor olmaz diye düşünüyorum.

Kredi + Birikim.

Milletimiz doğrusu savurgan para biriktirme huyu hiç yok nerdeyse.
Biriktiren biraz borç alan kredi çeken alıyor.

Size şöyle diyim, çoğunuz çok iyi sistem istiyorsunuz ama insanlar nasıl o kasaları alıyor düşünüyor musunuz?

Parça,Parça alıyorlar 1 Ay RAM 2 Ay işlemci vb...
Kimse para basmıyor doğrusu alan böyle alıyor.

Birikim yapmak ve sabretmek önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı