İnsanlar bunca şeyi nasıl alıyor?

Sadece sistem değil okulda gördüğüm ve durumumuzun aynı olduğunu sandığım insanlar ne hikmetse bir sabah mekanda kahvaltı storysi atıyor. Ben bir bira almak için 2 hafta para biriktiriyorum ama insanlar bu durumda bile böylesine hayat sürebiliyorlar. 12 yaşında çocuğun bile son sistem bilgisayarı var insan bir durup düşünmeden edemiyor.
EVET! Ben de tam olarak bunu düşünüyorum. Telefonum yok, bisikletim yok, herhangi dershane yada özel bir yere gitmiyorum. 15 yaşındayım şimdiye kadar 1 veya 2 kere falan lokantaya gitmişimdir o da tatilde. İyi bir bilgisayarı bırak eski bir laptopum var.

Çalışan biriyse alabiliyor. Yalnız, bu aldıkları 1-2 maaş ediyor genel olarak. Bu da basit aletler için harcadığımız emekler ne yazık ki. Haliyle büyük emeklerini oralara bağlıyorlar. İzleyici gelse de gelmese de kendine bir şey almış oluyor. Ben de alıyorum teknolojik aletleri. Yayın da açmıyorum. Yayın açsam ve getirisi olsa bana artı olur ama asıl amaç o değil elbette. Eskiden bir öğrenci şimdinin 3070’i ayarında bir ekran kartını çok düşünmeden alabiliyorken, şimdi bir çalışan uzun uzun düşünüyor.

Geri
Yukarı