İnsanlar neden böyle?

Dindarlara giydirene kadar duzgun cumle kurup paragraf olustursaydin keske.

Egtim seviyesi arttikca ateizm egilimi artsa da bu dindar insanlarin cahil oldugunu ya da ateist insanlarin zeki & egitimli oldugunu gostermez. Terse korelasyon kuramazsiniz.

Cahil insani kandirmak daha kolaydir, din ve vatani duygular da bir insani kandirmak icin yuzyillardir kullanilan metottur. Sebebi bu. Gayet okumus ve bilincli dindar insanlar da var. Newton da cok saglam dindardi mesela.

Not: ateist.

Bu saate aklıma takıldı, insanlar neden bu kadar cahil?
Bunun cevabı belli aslında.
Neden dinin emrettiklerine karşı gelip dindarlar neden kekolar ?
Burayı anlayamadım.
Neden cinsellik bu kadar merak konusu?
Dinler yüzünden bastırılmış duygular.
Neden kendini ağa zannediyor insanlar?
Çevresi var çünkü ona güveniyor.

insanlar neden suç işliyor adalet diye bir şey yok bu ülke ya da dünya fark etmez insanlar gerçekten cahil bu neden ya yani Türkiye'den bahsetmiyorum dünyada neden bu kadar fakir muhtaç insan var adalet dengesi neden yok herkes neden dinde söylendiği gibi bir gün adaleti bulmuyor delirmek üzereyim.
Anladığım kadarı ile dinine bağlı birisisin, dinler sen sorguladığın zaman belli bir yerden sonra cevap veremez. İnsanların suç işlemesi vs. bunlarda zaten dünyayı kötü yer yapan olay vs vs. Ha bu arada 2. soruyu tekrardan yazar mısın?

Bu saate aklıma takıldı, insanlar neden bu kadar cahil neden dinin emrettiklerine karşı gelip dindarlar neden kekolar bu kadar fazla neden cinsellik bu kadar merak konusu neden herkes böyle, kendini ağa zannediyor insanlar neden suç işliyor adalet diye bir şey yok bu ülke ya da dünya fark etmez insanlar gerçekten cahil bu neden ya yani Türkiye'den bahsetmiyorum dünyada neden bu kadar fakir muhtaç insan var adalet dengesi neden yok herkes neden dinde söylendiği gibi bir gün adaleti bulmuyor delirmek üzereyim.

Bende yeni bir soru ekleyeyim, insanlar neden virgül kullanmıyor?

Geri
Yukarı