Üniversitede insanların çok menfaatçi olması

Fazla ulaşılabilir ve kolay Evet'ci olma :). İşleri yokuşa sür gerekirse kavga et. Muhtemelen insanlar seni çantada keklik gördükleri için böyle davranıyor. İnsanlara ne kadar kötü davranırsan o kadar değere binersin :). Benden sana bir abi tavsiyesi.

Çıkarcı, bencil, menfaatçi, egolu her türlü insan üniversite olsun veya iş hayatında mevcuttur. Hayat sana bunlara karşı nasıl davranmanı gerektiğini ve çözüm bulmanı öğretir. Çokluğun olduğu yerde huzur olmaz. Az insan iyidir. Benim üniversitede çok tanıdığım var. Okul bittiğinde aynı lisedeki gibi birkaç kişiyle görüşürüm. Çıkarcı bencil vs. olan insanlardan uzak dur. Gerekirse tek başına takıl ve gez. Kendini seven insan her yerde rahat eder. Birkaç kişiyle sağlam arkadaşlığın olsun. Çok güvenme tabii. Dengede olsun.

Eskiden çokça insan vardı şu an arayan soran maksimum 2 arkadaş var onlarda aşırı sosyaller ve çevresi tarafından aranan arkadaşlarım ondan hiç müsait olmadıklarını söylüyorlar.

O enerjiyle alakalı bir şey. Sosyal anksiyeteden dolayı ben de hep silik kalıyordum okulda falan. Haliyle çoğu kişi iplemiyordu. Sosyal, ağzı laf yapan girişken bir elemanın iplenmediğine hiç şahit olmadım. Tamamen o enerjiyle alakalı.

Eskiden çokça insan vardı şu an arayan soran maksimum 2 arkadaş var onlarda aşırı sosyaller ve çevresi tarafından aranan arkadaşlarım ondan hiç müsait olmadıklarını söylüyorlar.

Çevresi tarafından seviliyorsa ve aktifse normaldir. Kulüp vs. tarzı durumlarda aktiflik bayağı oluyor. Ama okulun son 2 yıllarında insan sayısı çevrede azalıyor. Her türlü az insan iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı