Sürprizbozan İnsanlar neden Oppenheimer'in masum olduğunu düşünüyor?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

William Crusader

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yok
Atom bombasını inşa edip, Japonya'da milyonlarca öldüren bir kişinin nasıl savunulduğunu hâlâ anlamıyorum. Ya da ben mi aptalım bir şeyi kaçırıyorum?
İnternette gördüğüme göre insanlar "acı çektiği" için masum görüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Japonlar, İmparator'a sadık insanlardı. Hirohito savaşı bırakmaya meyilli değildi. Bu tür konularda duygular kullanılmaz, mantık kullanılır. Büyük ihtimal atom bombası atılmasa, savaş çok uzun sürecekti ve çok daha fazla insan ölecekti. Japonlar, pes eden bir millet değildi.

Hirohito, ABD'ye saldırarak kendi sonunu belirledi.

Japon'lar, İmparator'a sadık insanlardı. Hirohito savaşı bırakmaya meyilli değildi. Bu tür konularda duygular kullanılmaz, mantık kullanılır. Büyük ihtimal atom bombası atılmasa, savaş çok uzun sürecekti ve çok daha fazla insan ölecekti. Japon'lar, pes eden bir millet değildi.

Hirohito, ABD'ye saldırarak kendi sonunu belirledi.

Yapılan karaktersizlik "daha fazla insan ölecekti" diye sonlandırılamaz. Koskocam bir şehre "atom" bombası atıp masum, çocuk, kadın, yaşlı dinlemeden herkesi öldürmenin mazereti olmaz.

Yapılan karaktersizlik "daha fazla insan ölecekti" diye sonlandırılamaz. Koskocam bir şehre "atom" bombası atıp masum, çocuk, kadın, yaşlı dinlemeden herkesi öldürmenin mazereti olmaz.
200.000 ölü yerine, milyonlarca ölüyü tercih ediyorsanız, bu sizin seçiminiz. Bu olaydan çıkış yok, her iki olayda da insanlar ölecek fakat bir seçenekte daha fazla insan ölecekti.

Japonlar atom bombasından sonra bile teslim olmamayı düşündüler nitekim yine de teslim oldular. Araştırmak gerekiyor.

Atom bombasını inşa edip, Japonya'da milyonlarca öldüren bir kişinin nasıl savunulduğunu hâlâ anlamıyorum. Ya da ben mi aptalım bir şeyi kaçırıyorum?

Olay tamamen Japon imparatoru ve Japonya'nın sadık askerlerinde. Japon'lar asla savaşı bırakmayı düşünmüyordu. Ülke düşene kadar savaşacaklardı. Hal böyle olunca da savaşın bitirecek bir olay yaşanması zorunlu bir durumdu.

Not: Ben Oppenheimer'ı savunmuyorum veya Japonya'yı suçlu görmüyorum tamamen objektif bir pencereden bakıyorum. Atom bombası atılmasa milyonlarca insan eziyet görmeye ve ölmeye devam edecekti.

200.000 ölü yerine, milyonlarca ölüyü tercih ediyorsanız, bu sizin seçiminiz. Bu olaydan çıkış yok, her iki olayda da insanlar ölecek fakat bir seçenekte daha fazla insan ölecekti.

Japonlar atom bombasından sonra bile teslim olmamayı düşündüler nitekim yine de teslim oldular. Araştırmak gerekiyor.
Katılıyorum. Japonların hoş olmayan kararlılığı işleri bu noktaya getirdi iki tarafta masum değil.

Hocam savaşta kimse masum değildir. Ama amaç Japon'ların durdurulmasını engellemekti. Japon askerlerinide masum olarak görüyor musunuz peki?

Herkes atom bombasını konuşuyor lakin Japonlar'da o kadar masum değil. Sadece 731.Birime bakarak dahi bunu anlarsınız.

Ayrıca Atom bombası Abd'nin ilk seçeneği değildi. Atom bombasının atılması konusunda 8 kişilik komisyonda 7 kişi atılmasın diyor. Çıkartma yapılmasını düşünüyorlardı lakin 1M kayıp ihtimali söz konusu olunca bizden değil onlardan gitsin dediler.

Ki şu da var Japonlar teslim olmaya niyetli değildi. Bunu Amiral Onishi'nin şu lafından rahatlıkla anlayabiliriz.

''20 milyon Japon yaşamının daha feda edilmesinin Japonya'yı muzaffer kılacağını söyledi'​

Japonlar savaşın belli bir döneminde insan eti yiyen bir millet. Eyvallah Atom bombası yüzünden masum japon çocukları da öldü ama aynı zamanda Japonların katliamları ile de masum kadınlar ve çocuklar öldürüldü. Ki kadınlara ettikleri tecavüzü vs saymıyorum.

Geri
Yukarı