İnsanlardan korkan kediyi insanlara alıştırma

Lolipop3535

Decipat
Makaleler
3
Kapımızda 2 tane kedi var birinin ismi Cemil arkadaşının ismi Cafer (evet hep minnoş boncuk mu koyacağız bende böyle koydum isimlerini bir tane daha kedim vardı rahmetli ismi Osmandı) insanlardan çok korkuyorlar yemeklerini falan biz veriyoruz ama benimle göz göze geldiği zaman bile korkuyor gözlerini fal taşı gibi açıyor yaklaşmaya çalışınca koşa koşa kaçıyor sonra kimse olmazsa ortalıkta geri geliyor. İnternette araştırdım ama doğru düzgün hiçbir şey bulamadım. Çok tatlı kediler ama çok korkuyorlar gidip bir tüylerini bile okşayamıyorum sizce onları nasıl insanlara alıştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapımızda 2 tane kedi var birinin ismi cemil arkadaşının ismi cafer (evet hep minnoş boncuk mu koyacağız bende böyle koydum isimlerini bir tane daha kedim vardı rahmetli ismi osmandı) insanlardan çok korkuyorlar yemeklerini falan biz veriyoruz ama benimle göz göze geldiği zaman bile korkuyor gözlerini fal taşı gibi açıyor yaklaşmaya çalışınca koşa koşa kaçıyor sonra kimse olmazsa ortalıkta geri geliyor. İnternette araştırdım ama doğru düzgün hiçbir şey bulamadım. Çok tatlı kediler ama çok korkuyorlar gidip bir tüylerini bile okşayamıyorum sizce onları nasıl insanlara alıştırabilirim?

Gizlice arkasından yaklaşıp sakince yakalarsanız tutunca da okşarsanız yavaş yavaş size alışır. Ben böyle 3-4 kediyi kendime alıştırdım.

Gizlice arkasından yaklaşıp sakince yakalarsanız tutunca da okşarsanız yavaş yavaş size alışır. Ben böyle 3-4 kediyi kendime alıştırdım.

7.1 kulakları var hocam şaka bir yana denedim bu yöntemi kedinin yanına 20 metre yaklaştığım gibi kulakları hareket ediyor anlıyor geldiğimi.

Arkadaşın dediğini küçükken korkan kedilere yapıyordum alışıyorlardı, deneyin derim.
7.1 kulakları var hocam şaka bir yana denedim bu yöntemi kedinin yanına 20 metre yaklaştığım gibi kulakları hareket ediyor anlıyor geldiğimi.
Hızlı olacaksınız :D

Öncelikle hayvanın gözlerinde çapak, enfeksiyon, yara gibi bir şey var mı ona bakın. Bulaşıcı bir virüs buna sebep oluyor ve insana da geçiyor. Bizim komşu bir gözünü kaybetti bu yüzden.

Yok hocam bir şeyleri yok.
Tamam o zaman. Marketten kedi yemi alın veya evden küçük bir parça haşlanmış tavuk alıp onların göreceği bir yere koyun. Onlar yerken fazla yaklaşmadan başında bekleyin. Hergün bunu yaparken biraz daha yaklaşın. Birkaç gün sonra sizi görür görmez yanınıza gelirler zaten.

Tamam o zaman. Marketten kediyemi alın veya evden küçük bir parça haşlanmış tavuk alıp onların göreceği bir yere koyun. Onlar yerken fazla yaklaşmadan başında bekleyin. Her gün bunu yaparken biraz daha yaklaşın. Birkaç gün sonra sizi görür görmez yanınıza gelirler zaten.

Peki hocam deneyeceğim.
Arkadaşın dediğini küçükken korkan kedilere yapıyordum alışıyorlardı, deneyin derim.

Hızlı olacaksınız :D
KEDDYS.png

Vallahi cin gibiler yemek olduğu zaman daha çok yemeğe odaklandıkları için yanlarına yaklaşabiliyorum arkadaşın dediği gibi yemek vererek yaklaşmaya çalışacağım.

Geri
Yukarı