İnsanları YouTube kanalıma nasıl çekebilirim?

Hocam uzun süredir YT ile uğraşan biriyim ve tecrübe ile söylüyorum ki;
1- Thumbnail (video kapak fotoğrafı) gerçekten çok önemli.
2- insanların sizi keşfetmesi için keyword (anahtar kelime) kullanmanız ve YouTube SEO hakkında bilgi sahibi olmanız lazım.
3- Videolarınızın içeriği ne olduğu fark etmeksizin sürükleyici olmalı çok uzun süre test ettim ve konuşmadığınız yerleri editte kesmek insanı video da tutuyor. (büyük kanallara bakarsanız konuşulmayan yerler hep kesik).
4- Sıradan videolar çekmeyin bir farklılığınız olsun.

Düzenleme: Kanala baktımda kanka hiçbir şey yok yani kanalda böyle olmaz yani internetten araştırın neler önemli diye.

1- thumbnail (video kapak fotoğrafı) gerçekten çok önemli.
2- insanların sizi keşfetmesi için keyword (anahtar kelime) kullanmanız ve YouTube SEO hakkında bilgi sahibi olmanız lazım.
3- videolarınızın içeriği ne olduğu fark etmeksizin sürükleyici olmalı çok uzun süre test ettim ve konuşmadığınız yerleri editte kesmek insanı video da tutuyor. (büyük kanallara bakarsanız konuşulmayan yerler hep kesik).
4- sıradan videolar çekmeyin bir farklılığınız olsun.

Düzenleme: Kanala baktımda kanka hiçbir şey yok yani kanalda böyle olmaz yani internetten araştırın neler önemli diye.

Şu anda hazırda survivalcraft 2 ile alakalı bir videom var ve bunda konuşmak yerine sadece müzik koydum oldukça kısa tuttum ve bir kapak fotoğrafı hazırlayacağım.

Selam. Benim YouTube üzerinde bir kanalım var fakat bir türlü büyütemedim kanalı 3 yıldır çabalıyorum zor bela 24 abone oldum. Başkaları 6 ay içinde 100.000 aboneyi geçerken 3 yıldır büyüyememek biraz üzücü. İnsanları kanalıma nasıl çekebilirim? Ne yaparsam abone sayım artar? Yardımcı olursanız sevinirim.

İnsanların ilgisini ne çeker? En çok YouTube üzerinde aranan şeyler.
1)şarkılar
2)eğlence
3)bir soruna çözüm
Bu forumda çoğu kişi önermez ama ben mesela korsan oyun indirmekle alakalı video çekmeni öneririm ya da sigma erkeklerle alakalı capsleri Instagram'ya atılan komik videoları çevirebilirsin.
Editler şu arlar çok abone kazandırmıyor o yüzden tavsiye etmem.

@ARCADE34 kardeşim videoların iyi güzel ama bence
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoandaki radstone sisteminin nasıl yapılacağını gösterebilirsin bekliyorum bende abone oldum sana :)

Shorts'ta yapacağın güzel video editleri.

Bu aralar TikTok harici çok fazla tutmuyor onlar.

@ARCADE34 kardeşim videoların iyi güzel ama bence
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoandaki radstone sisteminin nasıl yapılacağını gösterebilirsin bekliyorum bende abone oldum sana :)

Bu aralar TikTok harici çok fazla tutmuyor onlar.

Redstone sistemini isteyenler haritayı indirip görebilirler. Açıklamasında link var.

1- thumbnail (video kapak fotoğrafı) gerçekten çok önemli.
3- videolarınızın içeriği ne olduğu fark etmeksizin sürükleyici olmalı çok uzun süre test ettim ve konuşmadığınız yerleri editte kesmek insanı video da tutuyor. (büyük kanallara bakarsanız konuşulmayan yerler hep kesik).
4- sıradan videolar çekmeyin bir farklılığınız olsun.

Yaklaşık 1 saat önce en sonki videomu paylaştım ve bir kapak fotoğrafı ekledim kanalım bu video ile rekor kırdı tam yarım saatte 3 izlenme ve 1 like aldım.

Genelde oyun videoları çekiyorum fakat ara sıra diğer konulardanda video çekmişliğim var.

Profil ismim ile aynı bulmaya üşenenler için.
www.youtube.com/@ardabey0563

Hocam 6 önerim olacak gerisi sizde.
1- araştırın ve kaliteli bir thumbnail yapın. Son videonuzun thumbnaili çok amatör.
2- aktif bir şekilde video atın.

3- videolardaki müziği biraz daha kısabilirsiniz.
4- videoların kalitesini yapabiliyorsanız arttırın.
5- videoda gereksiz yerleri kesin.
6- Video başlıklarını düzenli yapın. Mesela bir videonuzda başlık şöyle :

Minecraft Bedrock Windows XP,Vista,7,8,8.1,10,11e nasil yuklenir

Olması gereken : Minecraft Bedrock, Windows'a Nasıl Yüklenir ?

Son düzenleme:
Selam. Benim YouTube üzerinde bir kanalım var fakat bir türlü büyütemedim kanalı 3 yıldır çabalıyorum zor bela 24 abone oldum. Başkaları 6 ay içinde 100.000 aboneyi geçerken 3 yıldır büyüyememek biraz üzücü. İnsanları kanalıma nasıl çekebilirim? Ne yaparsam abone sayım artar? Yardımcı olursanız sevinirim
Reklam,sponsorluk falan yapabilirsiniz nasıl bir bütçeniz var bilmiyorum ama bunlar tanınmanıza işe yarar.

Reklam, sponsorluk falan yapabilirsiniz nasıl bir bütçeniz var bilmiyorum ama bunlar tanınmanıza işe yarar.

Henüz reklam yapacak kadar kanalımı büyüttüğümü düşünmüyorum.

Hocam 6 önerim olacak gerisi sizde.
1- araştırın ve kaliteli bir thumbnail yapın. Son videonuzun thumbnaili çok amatör.
2- aktif bir şekilde video atın.

3- videolardaki müziği biraz daha kısabilirsiniz.
4- videoların kalitesini yapabiliyorsanız arttırın.
5- videoda gereksiz yerleri kesin.
6- video başlıklarını düzenli yapın. mesela bir videonuzda başlık şöyle:

Minecraft Bedrock Windows XP, Vista, 7, 8,8.1, 10, 11e nasıl yuklenir

Olması gereken: Minecraft Bedrock, Windows'a nasıl yüklenir?

Evimde internet olmadığı için düzenli video atamıyorum maalesef.

Aslında eski videolarıma baktığımda bir adet Android emulator tanıtım videom 185 izlenmeye ulaşmış ona benzer düşük sistemler için kullanılabilecek birkaç emulator daha biliyorum (ör. Windroy) onlarında tanıtımını yapsam izlenirmi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı