İnsanların eleştirdiği ama sizin beğendiğiniz bir oyun var mı?

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Genellikle insanların beğenmediği ve yoğun şekilde eleştirdiği ancak sizin beğendiğiniz bir oyun var mı?

Benim için bu oyun Hogwarts Legacy. Bence aldığı eleştirileri hak etmiyor.

Benim için bu oyun Hogwarts Legacy. Bence aldığı eleştirileri hak etmiyor.
Hogwarts Legacy eleştirilmiş mi? Aksine Harry Potter evreninde eli yüzü düzgün tek oyun olması sebebiyle direkt evrene aykırı olacak şekilde eksiklikleri olması yüzünden eleştirilmesi gerekirken oldukça övülen bir oyundu.
Hogwarts Legacy ne gibi konularda eleştiriliyor? bilmediğimden soruyorum ben oynadım oyunu sevmediğim bazı şeyler oldu belki onlardır.
Fanboyları kenara alırsak RPG öğelerinin çok kısıtlı olması, aveda kadavra gibi yasaklı büyüleri öğretmenlerin yanında yapabilmek gibi evrene aykırı şeyler olması, düşman çeşitliliğinin çok çok az olması, hikâyenin eh işte seviyesinde olması eleştirenler vardı. Steam'de kolay kolay bulunmuyor da Metacritic'te var böyle yorumlar.

Fanboyları kenara alırsak RPG öğelerinin çok kısıtlı olması, aveda kadavra gibi yasaklı büyüleri öğretmenlerin yanında yapabilmek gibi evrene aykırı şeyler olması, düşman çeşitliliğinin çok çok az olması, hikâyenin eh işte seviyesinde olması eleştirenler vardı. Steam'de kolay kolay bulunmuyor da Metacritic'te var böyle yorumlar.
Tam da sevmediğim şeylermiş zaten.

Cyberpunk 2077'yi insanların aksine ben bayılmıştım hatta en sevdiğim oyunlar arasına rahatlıkla girer. Ayrıca Enis Kirazoğlu duymasın ama ben Mafia 3'ü Mafia 2'den daha çok sevdim.

Cyberpunk 2077'yi insanların aksine ben bayılmıştım hatta en sevdiğim oyunlar arasına rahatlıkla girer.
CP2077 düzeltildikten sonra çok fazla olumlu yorum almaya başladı ve satmaya da başladı. Öyle ki CD Projekt çıkıp eskiden %50 indirime soktuğu oyunu artık %40 indirime sokuyor.
Gerçi şu aralar Steam'de tekrar %50 indirim yapmaya başlamışlar.

Days Gone diyebilirim. Oyunu Sony oyunlarının yüz karası şeklinde birçok kişi görüyor. Ben oynarken çok keyif aldım.
2. sırayı da GTA 4 alır. GTA 4'ü oynamadan bile eleştirenler aşırı fazla. GTA 4'ü seveni çok seviyor sevmeyeni hiç sevmiyor zorla bitiriyor veya yarıda bırakıyor. Gözlemim böyle. Arası yok.

CP2077 düzeltildikten sonra çok fazla olumlu yorum almaya başladı ve satmaya da başladı. Öyle ki CD Projekt çıkıp eskiden %50 indirime soktuğu oyunu artık %40 indirime sokuyor.
Gerçi şu aralar Steam'de tekrar %50 indirim yapmaya başlamışlar.
3060'ta oyunda sebepsizce drop yiyorum ilk oynayışımda daha az performans sorunu vardı ki o zamanlarda Ultra'da oynuyordum. Şimdi Hardware Unboxed'ın paylaştığı optimize ayarları kullanıyorum hala takılıyor Allah'ın belası oyun. Bir çözemedim gitti ama yinede beni oynamaktan alı koyamaz. Daha 19 dolar bayıldığım Phantom Liberty DLC'sini oynamam lazım çok para verdim o DLC'ye.

Geri
Yukarı