İnsanların nefreti

Dünyanın her tarafında kutuplaşma var ancak ülkemizdeki nüfus çeşitliliği çok fazla olduğundan her kesimden insan tepkilerini ortaya koyuyor.Bu da kutuplaşmaya yol açıyor haliyle.Ancak herkesin eşit şartlarda yaşadığı bir ülkede tarihi gerçekleri göz ardı edip ermeni soykırımı gibi bir yalanı desteklerseniz kendiniz kutuplaştırma mevzusu yaratırsınız.Ülkede gayet mutlu bir şekilde yaşayan ermeniler öyle bir iddiada bulunmazken bu saçmalık olur.
Arkadaş galiba biraz ülke düşmanı. Çünkü dünyadaki olan her şeye peşkeş çekti.

Irkçılık, ayrımcılık (kendinden olmayan nefreti), her yerde mevcuttur neredeyse.
Dünya genelinde olan bir şeydir.

Sanırsam haberlerden, tarihi konulardan ve sosyal medyadan bi'habersin;
- Amerika'da siyahi kardeşlerimizi en başından beri (Abraham Lincoln zamanında beri) nefret var. Haberlerde de acımadan öldürüldü bir çok insan. Çünkü beyazların kölesi olmak zorundalarmış güya.
- Sosyal medyada Kore'li erkek sanatçılara "top" gibi itici argümanlar kullanarak dışlıyorlar.
- Afrika ve Hindistan, zamanında soykırıma maruz kaldı ve asimile oldular.
- Sırf Müslüman'lar diye, Hindistan kendinde olanları dışlıyor ve düşman (Pakistan),
- Çin'de, bizden olanları asimile ediyorlar.

Daha örnek çok verilir buna.
Dünya geneli diye konuştum. Hani tüm dünyanın nefret ettiği şeyler. Elbette ülke içi ayrışmalar olur.

Arkadaş galiba biraz ülke düşmanı. Çünkü dünyadaki olan her şeye peşkeş çekti.

Ben gerçekten anlayamıyorum. Küfür etmeleri diyelim ki yanlış ama siz nasıl ermeni soykırımı gibi tarihi belge ve gerçeklerle örtüşmeyen bir iddiayı savunabiliyorsunuz. Bizim ülkemiz eleştirilemez diye bir şey yok ancak bizim bile değil diğer ülkelerin bu konudaki belgelerini de mi okumadınız? Anlamak çok zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben gerçekten anlayamıyorum. Küfür etmeleri diyelim ki yanlış ama siz nasıl ermeni soykırımı gibi tarihi belge ve gerçeklerle örtüşmeyen bir iddiayı savunabiliyorsunuz. Bizim ülkemiz eleştirilemez diye bir şey yok ancak bizim bile değil diğer ülkelerin bu konudaki belgelerini de mi okumadınız? Anlamak çok zor.
Savunabilir. Neden savunmasın? Elinde yeterli kanıtları vardır ya da elindeki kanıtları yeterli buluyordur. Bizim amacımız nazik bir dille bu kanıtların yeterli olmadığını söylemek. Taş devrinden önce kalmak gibi" uga buga sen bilmezsin buga" demeye gerek yok.
Ben bir tek Müslüman ve bir de Çin'deki Türk kardeşlerimizin örneği verdim değil mi? Okumadın herhalde.
Tamam ben de diyorum ki, o dünya geneli nefret mi? Hayır değil. Benim bahsettiğim ortak nefret" worldwide".

Hayır değildir. Nefret kişi ya da ulus içi olan bir şeydir. Ben ortak bildiri görmedim.
Ayrımcılık, ırkçılık (kendinden olmayanı dışlama) dünyanın ortak sorunudur.
Böyle dediğin gibi ülke ülke kovalamak, ulusa özgü olması...
Bence bu boş bir düşünce yahu. Çünkü böyle bir düşünmenin bir anlamı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı