İnsanların Tahammülsüzleşmesi

Makaleler
1
Yer
Kâinat
Sabah spor salonuna gittiğimde yönetici antrenöre sorduğum soruyla beni sinirlendiren bir durum oldu.

Adama sadece bilmediğim bir hareketi sordum başladı bu söylenmeye. Vay ben nerden bileyim senin hareketini, vay buraya kaç kişi geliyor bilmem ne. Antrenör olan sensin, spor salonuna kayıt olma nedenimi bilen sensin. Hadi diyelim ben saçma bir soru sordum sen öyle ters cevap vermek zorunda mısın? Dersin bakalım programına hangi hareketi soruyorsun bu kadar basit. Ben sonuçta müşteriyim kaydım bittiğinde bir daha gelirim, sen de beklersin. Çakala bak sanki hayrına gidiyoruz parasını ödüyoruz da gidiyoruz.

Sanki ilk okuldayız adam harfleri yazmayı öğretiyor. Göstereceğin alt tarafı bir hareket.

Madem müşteriyi tersliyecek neden bu işi yapıyor ? Aynen bu şekilde sorucaksınız genelde düzgün cevap bile alamazsınız saçmalarlar, iyice baskı yapıncada ya saldırırlar yada senin parana mı kaldık felan derler. Size saygısı olmayana sizde saygısız olun, yoksa başka türlü başa çıkılmıyor.

Herkesin Dünya düzeninden sıkılmış, bunalmış olmasına bağlanabilir bir konu kanımca fakat yine de hoş değil tabii ki. Müşteri olarak bir yere gidiyorsan efendi gibi muamele görmen gerek, kim olursan, Dünya'nın neresinde olursan ol.

Bu yüzden markalaşmamış firmalara - profesyonellikten uzak firmalara; Hizmeti almadan para ödemeyin. Uzun vadeli düşünüyorsanız da taksit taksit ödeyin. Bir aksilik olduğunda tozunuzu torbanızı sırtlayıp uzayabilesiniz :)

Bu yüzden markalaşmamış firmalara - profesyonellikten uzak firmalara; Hizmeti almadan para ödemeyin. Uzun vadeli düşünüyorsanız da taksit taksit ödeyin. Bir aksilik olduğunda tozunuzu torbanızı sırtlayıp uzayabilesiniz :)
Sadece ilk taksidini ödedim aslında ama seviyorum o salonu bazen dengesizce konuşsa bile şahıs. Aslında yardımcı oldular bana abisi falan iyi de kendisi biraz dengesiz.

Zaten o tip yerler bireysel danışmanlık eğitimi vermez. İlk 1 hafta aletleri nasıl kullanacağını gösterir, sonra çekilir bir kenara. Danışmanlık yapsa bile kısa sürede değil, uzun sürede sonuca varman için boş yere uğraştırır genelde seni :)

İnternette Savaş Hocayı falan izle, eminim çok daha yararlı olacaktır senin için. İhtiyacın yok o beyinsizlerin yardımına, hiç muhatap olma derim.

Zaten o tip yerler bireysel danışmanlık eğitimi vermez. İlk 1 hafta aletleri nasıl kullanacağını gösterir, sonra çekilir bir kenara. Danışmanlık yapsa bile kısa sürede değil, uzun sürede sonuca varman için boş yere uğraştırır genelde seni :)

İnternette Savaş Hocayı falan izle, eminim çok daha yararlı olacaktır senin için. İhtiyacın yok o beyinsizlerin yardımına, hiç muhatap olma derim.
Gerçi sırf onlar değil ki. Bir kaç ay önce açık öğretim sınavı için çıktı almaya gittim bir tane kafeye oradaki adam da aynı. İşlemi yaparken bir şeyi görmedi elimle burası dedim o da başladı vay ben sanki bilmiyorum bana mı öğretiyorsun diye. E ben belim iyileşince size yapacağımı biliyorum ki zaten fitness de yapıyorum iyice güçleniyorum. Artık dengesizlere iyi bir insan olmanın faydası yok ben onu anladım. Biri ters mi konuştu, çok mu zorluyor çakacağım yumruğu.

Gerçi sırf onlar değil ki. Bir kaç ay önce açık öğretim sınavı için çıktı almaya gittim bir tane kafeye oradaki adam da aynı. İşlemi yaparken bir şeyi görmedi elimle burası dedim o da başladı vay ben sanki bilmiyorum bana mı öğretiyorsun diye. E ben belim iyileşince size yapacağımı biliyorum ki zaten fitness de yapıyorum iyice güçleniyorum. Artık dengesizlere iyi bir insan olmanın faydası yok ben onu anladım. Biri ters mi konuştu, çok mu zorluyor çakacağım yumruğu.
Bunun çözümü; Dışa olan bağımlılığını azaltmaktan geçiyor. Kötü komşu ev sahibi yapar diye bu yüzden söylemişler.
Ek olarak fitness sporunun sokakta hiçbir işe yaramayacağını az çok biliyor olman gerekiyor.
El yumruğu yemeyen; Kendi yumruğunu değirmen taşı sanır diye de boşuna dememişler :)

Sen iyi niyetle yaklaşmaya devam et, yalnızca bir ihtiyacın olduğunda adres değiştir.
Yakında çıktı alabileceğin başka yer yoksa; Yazıcı al mesela :)

Ve sana tavsiyem; Kas kütlen 3 kilogram arttı diye öz güven patlaması yaşama :) Hayatın çok daha pahalı; Dert ettiğin her neyse.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı