İnsanlarla konuşamamak

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
17 yaşında İzmir'de yaşıyorum kekemeyim ama ben konuşamıyorum direkt, hecelemek yok bende keşke o olsaydı. Hep tedaviye gittik işe yaramadı sonra bol bol kitap okumam gerektiğini anladım ama ben sesli kitap okurken zorlanmıyorum zaten ben insanlarla konuşurken zorlanıyorum dedim ama annemle babamla bile normal konuşamıyorum hep heyecanlanıyorum ve zorlanarak birkaç kelime diyebiliyorum. Bu durum çok yorucu ve tedavisi yok gibi. Çabalamak istiyorum ama ben net çözümü istiyorum gerekirse beynime çip taksınlar düzgün diksiyon için buna bile razıyım ama ne yapmam lazım inanın bilmiyorum. Heyecanlanmaktan konuşamıyorum ve kitap okurken yaptıklarımı normal konuşurken yapamıyorum o an ki gerilimden halbuki bir şey yok ortada. Nereye gitmem lazım stres azaltıcı hap mı kullanmalıyım bilmiyorum gerçekten ama bende normal Ali, Ayşe, Mehmet gibi konuşmak istiyorum 18 yaşıma girmeden önce.

Hocam öncelikle nerelere tedavi için gittiniz nasıl bir tedavi gördünüz anlatabilir misiniz
Yani tedavi dediğim psikiyatriye gittim sonra birkaç kekeme merkezine gittik bayağı hatrı sayılırdı ilimde ve sesli kitap okuma diyor hepsi birkaç şey yaparak konuşacaksın diyor ama bende o olmuyor. Yani benim konuşma problemim çok ağır bunlar basitlere işe yarar. Bende zaten haber sunucusu gibi konuşmak istemiyorum ben bir cümleyi zorlanmadan kurmak istiyordum ama ne zaman olacak bilmiyorum

Geri
Yukarı