İnsanlarla nasıl konuşulur?

HD4450

Kilopat
Bu yıl liseye gideceğim ama arkadaş bulma konusunda sorunlarım var. Bütün erkekler ve kızlar yapmacık insanlarla oluyorlar. Kendini Killa Hakan sanandan tutun Ben Fero'ya kadar gidiyor. Ben insanlarla nasıl konuşup arkadaş olacağım? Biraz da özgüvensizlik var. Udemy'de kurs varsa önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bir aralar böyleydim, sınıfta sıram da otururum tanımak isteyenler yanıma gelirdi. Tanımak isteyenler de o sizin tanıttığınız gibi Hakan sanandan tut Ben Fero gibi değil. Zaten kavgasız, samimi ve arkadaş canlı bir tipsen ister istemez sen onlara katılırsın yada onlar sana.

Öncelikle önyargılı olma bu kadar. Yaşıtın ve senin gibi düşünen binlerce insan vardır. Kendine uygun arkadaşı ya sen bulursun ya da o seni bulur. Kimseye suratını asma nefret duyma konu açılırsa konuş ve devamı gelir.

Bu yıl liseye gideceğim ama arkadaş bulma konusunda sorunlarım var. Bütün erkekler ve kızlar yapmacık insanlarla oluyorlar. Kendini Killa Hakan sanandan tutun Ben Fero'ya kadar gidiyor. Ben insanlarla nasıl konuşup arkadaş olacağım? Biraz da özgüvensizlik var. Udemy'de kurs varsa önerir misiniz?

Eğer Udemy gibi yerlere öz güven için para verecekseniz çöpe atsanız daha makbule geçer. Siz kendinizi belli edeceksiniz ki ona göre arkadaşlarınız zaten olur. Fazla da suskun olmayın tepenize binerler.

Hocam öncelikle insanları kucumsemeyi bırakın. İnsanlar istediği sanatçıyı beğenilir,dinleyebilir. İnsanlar da sizinle aynı seviyede. Bir insan başka bir şeyi sever diye biri diğerinden üstün olmaz.

Bence kendini rezil et. "zaten dibi gördüm bundan kötü ne olabilir ki?" deyip öz güven kazanabilirsin. Davranış tavsiyesi DEĞİLDİR

Hocam öncelikle insanları kucumsemeyi bırakın. İnsanlar istediği sanatçıyı beğenilir,dinleyebilir. İnsanlar da sizinle aynı seviyede. Bir insan başka bir şeyi sever diye biri diğerinden üstün olmaz.
ben insanları küçümsemiyorum. dediğim şey bad boy olup hawalı olduklarını sanan tipler. şaka gibi gelcek ama daha geçen hafta sınıftaki bir erkek monster içerken hikaye attı. evet bildiğimiz hikayelerden.
Eğer Udemy gibi yerlere öz güven için para verecekseniz çöpe atsanız daha makbule geçer. Siz kendinizi belli edeceksiniz ki ona göre arkadaşlarınız zaten olur. Fazla da suskun olmayın tepenize binerler.

Konuşma dersleri gibi yerlerden bahsettim.

Konuşmayı öğrenmek için tecrübe etmen gerekiyor başka yolu yok, internetten izleyeceğin bir video ya da okuyacağın bir kitap sana bunu öğretemez maalesef. Zaten kendi kafanda olan tiplerle yakınlaşırsın çabucak, herkes senin gibi yeni gelmiş olacak nasıl olsa. Çürük yumurtalar hızlı belli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı