Insider Preview nedir?

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Windows 10'a gelecek yeni özelliklerin ilk defa kullanıma sunulduğu önizleme sürümlerine Insider Preview denilmektedir. Insider diye tabir edilen kullanıcılar, bu programa katılarak yeni Windows 10 özelliklerini ve hatalarını ilk kez deneyimleme şansı elde eder. Microsoft neredeyse her hafta yeni bir Insider sürümü yayınlamaktadır.

Bu programa katılmak için:

upload_2016-11-11_20-25-36.png

Sabırlı olmaktan kastım 10 sene kullanmak değil, bolca hata olacak ve onları bildirerek geliştirilmesine yardımcı olacaksın. Ayrıca kimseyi zorla yapmıyorlar zaten, isteyen oluyor. Sorunların hızlı çözülmesine yardımcı oluyor daha ne istiyorsunuz...

Bir firmayı desteklemek istiyorsanız hatalarını savunmaz, hatalarını gün yüzüne çıkartıp o firmanın iyi olmasına yardımcı olursunuz. "Fanboyluk" yapmayın kardeşim. Zorla yapmıyorlar tabii, sen kurumsal bir firma olarak 3 yıl boyunca söz ver ama bir naneyi becereme, ben hala seni savunayım...

Ha, istersen bu durum hakkındaki daha eski mesajlarıma bakabilirsin.

Windows 10'a gelecek yeni özelliklerin ilk defa kullanıma sunulduğu önizleme sürümlerine Insider Preview denilmektedir. Insider diye tabir edilen kullanıcılar, bu programa katılarak yeni Windows 10 özelliklerini ve hatalarını ilk kez deneyimleme şansı elde eder. Microsoft neredeyse her hafta yeni bir Insider sürümü yayınlamaktadır.

Bu programa katılmak için:

Eki Görüntüle 199675

Merhaba Recep bey, hızlı olarak seçiniz demişsiniz. Benim merak ettiğim 3 tane Insider seviyesi var. Anladığım kadarıyla hızlı olan güncellemeleri çabuk veriyor. Yavaş ve Release Preview seçenekleri var. Bu seçenekler arasındaki farklar neler. Aslında bu seçeneklerin Güncelleme verirken işleyiş ve çalışma mantığı nasıl çalışıyor merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı