Çözüldü Inspiron 3521 RAM ve SSD Yükseltmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gnenc

Centipat
Merhaba,

Dell Inspiron 3521 dizüstü bilgisayarıma RAM ve SSD güncellemesi yapmak istiyorum. Günlük kullanım hızı iyileşsin istiyorum. Hangi RAM daha uygun olur? (DDR3 veya DDR3L ) CD sürücü yerine SSD takılabiliyor sanırım. Daha önce deneyen, bilgi verebilecek arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. AIDA64 verisini paylaşıyorum. Teşekkürler.

Çözüm
4 GB DDR3 1600 MHz CL11 1.5V SODIMM bellek alacaksınız. Voltajı 1.35 olan bellekler de var. Onlardan almayın uyumsuz olabilir.

3521.png

SSD güncellemesini CD sürücü yerine monte ettim. Şu an gayet güzel hızlı çalışıyor.

Ram konusunda yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardım rica ederim.

Teşekkürler.

4 GB DDR3 1600 MHz CL11 1.5V SODIMM bellek alacaksınız. Voltajı 1.35 olan bellekler de var. Onlardan almayın uyumsuz olabilir.

3521.png

Çözüm
Youtube videolarında aynı bilgisayara 12gb ram hatta 16gb ram takanlar oluyor. Ben de bu bilgisayarı kullanıyorum. Yakın bir zamanda ssd ve ram yükseltmesi yapacağım. 2 tane 8gb ram takmayı düşünüyordum. Dediğim gibi bazı internet sitelerinde 16gb desteklediğine dair yazılar okumuştum. Siz ssd ve ram yükseltmesini yaptınız mı? Hangi ssd'yi taktınız?

Merhaba,
O zamanki aldığım ürünleri buldum. Hala gayet güzel çalışıyor sistem.
Ürünün CD sürücüsünü çıkararak onun yerine monte ettim. Çok kolay monte edildi. Çıkan sürücüyü de harici DVD sürücü yaptım. Diğer her yerde kullanabiliyorum.

1651736808124.png

Yeni konular

Geri
Yukarı