Instagram aktif takipçi almak mantıklı mı?

Yani amacımı belirteyim kısaca ucuz fiyatlara takipçi alacağım gönderilere de beğeni alıp keşfete düşmek asıl amacım ve gelişeceğimi de düşünüyorum konseptim güzel.
İfadelere vs bakma dostum. En büyük firmalar bile bunu yapıyor. Gerek hesap alıyor, gerek beğeni alıyor. Şu sosyal medya yoğunluğunda hiç bilinmeyen bir marka ile keşfete düşmeniz çok zor. Aktif takipçi alıp bir kaç hesapla kendinizi paylaşıp bir kaç beğeni sonrası keşfete düşersiniz. Zaten amacınız da ya sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak. Bunda hiç bir problem yok benim kanımca

Eğer aktif takipçiler etkileşime geçerse domino etkisi gibi satın aldığınız takipçiler daha fazla takipçi getirebilir. Takipçi almak yerine reklam vermeyi deneyebilirsiniz.

İşte aradığım cevap. Harikasınız hocam.

Yani pek amacım para kazanmak gibi değil. Bilgi içerikli postlar paylaşıyorum. Hobi gibi bir şey.
Reklam yapilabilir ama tuzlu olur. Diger turlu Instagram emek verdiginiz sayfayi kapata da bilir. Kesfetimde kaliteli mizah sayfalarinin postlarinin yaninda bir sekilde araya girmis 10-15 begenili mizah sayfalari var. Profillerini her inceledegimde minimum 4-5 aydir duzenli icerik girdiklerini gozlemledim. Kisaca siz bir sey yapmasaniz da zamanla her seyi algoritma hallediyor. Bence acele etmeyin. 🙂

Reklam yapilabilir ama tuzlu olur. Diger turlu Instagram emek verdiginiz sayfayi kapata da bilir. Kesfetimde kaliteli mizah sayfalarinin postlarinin yaninda bir sekilde araya girmis 10-15 begenili mizah sayfalari var. Profillerini her inceledegimde minimum 4-5 aydir duzenli icerik girdiklerini gozlemledim. Kisaca siz bir sey yapmasanizda zamanla her seyi algoritma hallediyor. Bence acele etmeyin.
Algoritmaya güvenmemek gerek. 1 seneden fazladır düzenli içerik oluşturduğum, bizzat bana ait olan içerikler paylaştığım sayfam hala 1060 takipçide. Düzenli paylaşım yaparken %75 oranında etkileşim düşmesi yaşadığım da oldu. O yüzden ''Paylaşım yapın algoritma öne çıkarır zaten'' çok yanlış bir bakış açısı. Durup dururken shadow ban yiyen çok fazla kullanıcı var.

Yani amacımı belirteyim kısaca ucuz fiyatlara takipçi alacağım gönderilere de beğeni alıp keşfete düşmek asıl amacım ve gelişeceğimi de düşünüyorum konseptim güzel.

Kardeşim başkalarının söylemlerine kulak asma. Sen almak istiyorsan al. Konseptinde güzelse ne iyi. Allah başarıyı yakalamını nasip etsin. Bilindik bir yerden almanı tavsiye ederim.

Arkadaşım sosyal medya ofisinde çalışıyor. 1 ay kadar önce ona aynı böyle yapacağımı anlattım, o da yapmamamı çünkü onun elinde şu anda zamanında sahipleri tarafından bu şekilde takipçi ve beğeni alınmış sonradan etkileşimi düşmüş bir sürü hesap olduğunu ve o hesapları düzeltmek için uğraştığını anlattı. Kısaca böyle yapan hesapların sonu bizim sosyal medya ofisi oluyor dedi. Instagram'ın sahte beğenileri ve takipçileri zamanla fark ettiğini ve hesaptaki etkileşimi ona göre ayarladığı gibi benim çok bilmediğim bir sürü şey anlattı. Sahte beğeni ve takip yerine sürekli video içerik koymamı ve sponsorluk yapmamı söyledi. Instagram da YouTube gibi video içerik platformu olma yönünde adımlar atıyormuş, bu sebeple video içerik atan hesaplar daha fazla etkileşime giriyormuş. Benim öğrendiklerim bunlar. Sahte takipçi beğeni alıp almamak size kalmış. Almakta komik veya yanlış bir şey yok bence. Ayrıca fiyatı daha pahalı ama sahte olmayan bir seçenek daha var. O seçenek size takipçi ve beğeni atmıyor ama sizin kitlenizi oluşturmanıza yardımcı oluyor. Sizin içeriklerinizi beğenecek kitleye yönlendiriyor vs. o seçeneği de bir değerlendirin bence.

Arkadaşım sosyal medya ofisinde çalışıyor. 1 ay kadar önce ona aynı böyle yapacağımı anlattım, o da yapmamamı çünkü onun elinde şu anda zamanında sahipleri tarafından bu şekilde takipçi ve beğeni alınmış sonradan etkileşimi düşmüş bir sürü hesap olduğunu ve o hesapları düzeltmek için uğraştığını anlattı. Kısaca böyle yapan hesapların sonu bizim sosyal medya ofisi oluyor dedi. Instagram'ın sahte beğenileri ve takipçileri zamanla fark ettiğini ve hesaptaki etkileşimi ona göre ayarladığı gibi benim çok bilmediğim bir sürü şey anlattı. Sahte beğeni ve takip yerine sürekli video içerik koymamı ve sponsorluk yapmamı söyledi. Instagram da YouTube gibi video içerik platformu olma yönünde adımlar atıyormuş, bu sebeple video içerik atan hesaplar daha fazla etkileşime giriyormuş. Benim öğrendiklerim bunlar. Sahte takipçi beğeni alıp almamak size kalmış. Almakta komik veya yanlış bir şey yok bence. Ayrıca fiyatı daha pahalı ama sahte olmayan bir seçenek daha var. O seçenek size takipçi ve beğeni atmıyor ama sizin kitlenizi oluşturmanıza yardımcı oluyor. Sizin içeriklerinizi beğenecek kitleye yönlendiriyor vs. o seçeneği de bir değerlendirin bence.
Bahsettiğiniz seçenek arkadaşınızın ofisinin yaptığı seçenek sanırım?

Geri
Yukarı