Instagram butikten alınan kıyafette iade hakkımı vermiyor

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Instagram butikten bir gömlek aldım, aynısını 50TL daha ucuza buldum. Siparişi iptal edin dedim.

40TL kargo parası istediler (daha kargo gelmedi bile). İade hakkınız yoktur, mahkemeye vereceğiz falan diyor. 14 gün iade hakkım yok mu benim?

Screenshot_20210604-164329_WhatsApp.jpg

Haklı olan taraf olmam için, kargoyu alıp mı iade etmem gerekiyor yoksa kargoyu hiç almadan mı iade etmem gerekiyor?

Son düzenleme:
Herkese selamlar.

Instagram butikten bir gömlek aldım, aynısını 50TL daha ucuza buldum. Siparişi iptal edin dedim.

40TL kargo parası istediler (daha kargo gelmedi bile). İade hakkınız yoktur, mahkemeye vereceğiz falan diyor. 14 gün iade hakkım yok mu benim?

Eki Görüntüle 1055776

Haklı olan taraf olmam için, kargoyu alıp mı iade etmem gerekiyor yoksa kargoyu hiç almadan mı iade etmem gerekiyor?
İnstagram butikleri genel olarak vergi kaçırıyor, bir fatura da vermiyor yani teknik olarak sana satmıyor, tüketici hakları umrunda değil bu adamların, tek yol mahkeme.

E-ticaret siteleri dışında başka yerden alışveriş yapılmaz. Adam vergi kaçırarak ürün satıyor sen iade hakkım diyorsun. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ticarette 14 gün iade hakkı tüketicinindir. Mahkeme yoluna siz başvurun.

Alınca fatura yoksa şikayet et bakanlığa.

Uzak mesafe sözleşmesi var mı? Yoksa hiçbir şey yapamazlar. Ve ayrıca fatura sorgulayın, fatura yoksa şikayet edin. Instagram gibi yerlerden neden alışveriş yapılmaması gerektiğini acı bir tecrübe ile öğrenmiş oldunuz.

İnstagram butikleri genel olarak vergi kaçırıyor, bir fatura da vermiyor yani teknik olarak sana satmıyor, tüketici hakları umrunda değil bu adamların, tek yol mahkeme.

Siz iade edebilirsiniz. Sizin gözünüzü korkutmaya çalışmış.

Kapıda ödemeli aldım ürünü. İade hakkımın olduğunu biliyorum ancak nasıl iade etmeliyim?

Kargoyu alıp, yani ücretini ödedikten sonra mı iade etmeliyim yoksa kargoyu hiç kabul etmemeli miyim?

Kapıda ödemeli aldım ürünü. İade hakkımın olduğunu biliyorum ancak nasıl iade etmeliyim?

Kargoyu alıp, yani ücretini ödedikten sonra mı iade etmeliyim yoksa kargoyu hiç kabul etmemeli miyim?

Emin değilim ama ben bir keresinde sadece kargoyu almadım ve para falan ödemeden geri gitti kargo.

Geri
Yukarı