Instagram eşcinselliği neden bu kadar çok gözümüze sokuyor?

caner_exe

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar programcısı
Instagram'da yorum yaparken "gay" vb kelimelerine özel gökkuşağı renkleri, reklamlarda oje, ruj süren erkekler gibi çoğu detayı fark etmişsinizdir. Eşcinsellik mantıklı ya da mantıksız yorumlarını bir kenara bırakalım. Sizce bu durumun bu denli reklam aracı olarak kullanılmasının sebebi nedir. Bu düşünceye neden olan şey YouTube'da gördüğüm bu reklam oldu, sizin fikirleriniz nedir?

Not: Homofobik değilim, eşcinsel arakadaşlarım da var.
Screenshot_2023-01-08-10-21-33-592_com.google.android.youtube.jpg

Son düzenleme:
Chrome haberlerde gezinirken yanlışlıkla gündem Müge Anlı'ya tıkladım, okumadım bile. Artık günde 50 tane foto haber çıkıyor, elimi...

Ben de zamanında böyle bir konu açmıştım ve aktif olmayan üyeler bile LGBT'yi savunmak için istila etmişlerdi. Konuyu konu kapatıldı. Çok sıkıntılı insanlar futbol kulüplerine reklam yaptıran adam sosyal medyaya mı yaptıramayacak eşcinsellerle sorunum yok ama cidden insanın başını ağrıtır konu sahibine Allah yardım etsin.

Ben de zamanında böyle bir konu açmıştım ve aktif olmayan üyeler bile LGBT'yi savunmak için istila etmişlerdi. Konuyu konu kapatıldı. Çok sıkıntılı insanlar futbol kulüplerine reklam yaptıran adam sosyal medyaya mı yaptıramayacak eşcinsellerle sorunum yok ama cidden insanın başını ağrıtır konu sahibine Allah yardım etsin.

Zaten başlıkta dediğim gibi eşcinsellik bir problem ya da eşcinsellik normal-anormal konusu değil. Mevzu madem bu durum toplumun bir parçası, neden normal bir şey değilmiş gibi anons ediliyor, ve hemen hemen her yerde. Sosyal medyada her yerde.Bunu Instagram çok fazla yapıyor.

Eş cinsel arkadaşlarım var, normal bir insan gibi yaşıyorlar ve bu durumun real yaşantıda sorun olduğuna hiç rastlamadım. Ama her nedense bu durum sosyal medyada öyle bir lanse ediliyor ki özellikle reklamlarla, sanki eş cinsel olmayan insanların gözüne sokuluyormuş gibi bir havası var. Hani problem yokken problem yaratmak ya da dikkat çekmek için bunu reklam aracı olarak kullanmak gibi bir şey sanki.

İnsanları yozlaştırmak için yapılan saçma sapan iş.
Sanki eş cinseller soykırıma filan uğruyor da sürekli bir hak arayışı, sosyal mecralarda durumu finanse etmeleri filan cidden inanılmaz.

Ha işte tam aradığım yorum, bende böyle düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı