Instagram fenomeni Kerimcan Durmaz

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
image.jpeg

Taksitle aldığı telefonundan başını kaldırmayan, babasının parası ile mekanlarda Check-in atarak sözde ne kadar sosyal olduğunu görgüsüzlüğüyle sergileyen genç kızlarımızın ve erkeklerimizin yeni göz bebeği ''Kerimcan Durmaz'' sahip olduğu takipçisiyle göz kamaştıran yeni Instagram fenomeni. 2 saatte 20.000₺ kazanıyor, yani bir ayda yaklaşık 1 trilyon kazanmakta.

Bu ülkede 140 lirası olmadığı için 30 yaşındaki Rabia Çınar ölüyor, günlük 50 liraya çalışan 50 yaşındaki amcamız bir ev alabilmek için çalışıyor, aylık 2.000₺ maaş alan bir memur evlenmek için para biriktiriyor. Ve tüm bunlar olurken sözde bu tarz fenomenler ayda 1 trilyon para kazanıyor. Bizler kimsenin parasında pulunda gözümüzün olmadığını belirtmek isterim, buradaki ben dahil hiç bir kardeşimin kimsenin malında parasında arabasında gözü yoktur. Bizim derdimiz 'sistem', bu sistem neden böylelerine güler? Bu sistemin böyle olmasını sağlayan üzgünüm ama cahil olan halkımız mı?

Soruyorum size! Bu 1.3M takipçiye sahip insan ne gibi bir buluş yapmıştır? Ne üretmiş, ne satmış, bu vatana ne gibi bir katkısı olmuştur? Çakma eğitim hayatı ne kadar özel bir üniversite okuduğunu söylese de aslında bütün eğitim düzeyinden muaf olan birisi olduğu çok açık. Kültür ve medeniyet ikilisini New York'ta gezip Hamburger yemek olarak anlayan bu kişilerin insanlığa, insanlara ne gibi bir katkısı olmuştur?

Biliyor musunuz? Bu tarz kişiler Amerika'da çok basit bir işletmede kapıya paspas dahi olamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen 1M3k takipciyi organik mi zanediyorsun :D Rahat 500'dan fazlası bot Burak Oyunda gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 saatte 20.000₺ kazanıyor, yani bir ayda yaklaşık 1 trilyon kazanmakta.
2 saatte 20.000 TL? Yok artık. Bu kadar parayı 2 saatte ancak iş adamları kazanabilir. Pek gerçekçi gelmedi o para miktarı.
Bu ülkede 140 lirası olmadığı için 30 yaşındaki Rabia Çınar ölüyor, günlük 50 liraya çalışan 50 yaşındaki amcamız bir ev alabilmek için çalışıyor, aylık 2.000₺ maaş alan bir memur evlenmek için para biriktiriyor. Ve tüm bunlar olurken sözde bu tarz fenomenler ayda 1 trilyon para kazanıyor.
İşte bunun adı, Kapitalizm! Zenginler iyi yaşar, yoksullar ise sürünür...

2 saatte 20.000 TL? Yok artık. Bu kadar parayı 2 saatte ancak iş adamları kazanabilir. Pek gerçekçi gelmedi o para miktarı.
İşte bunun adı, Kapitalizm! Zenginler iyi yaşar, yoksullar ise sürünür...

Resmi gazete de yayınlandı. Kulüplerde açılış için çağıran kişiler evet o kadar para aldığını gördük, evet o kadar para istiyor demekte. Yani kazandığı para miktarı üzgünüm ki doğru.

O insanlardan çok, eskiden çok oynar, koşuşlturur diye kızardık şimdi sürekli oturup hamburger gibi kat kat yağ olmuş telefonla oynayan çocuklara kızıyoruz.
Haklısınız. Sonumuz iyiye gitmiyor maalesef, bu işin sonucu nereye varacak bilmiyorum. Amerika'da da çoğu insan fast food ile besleniyor fakat benim değinmek istediğimi kimse anlamıyor nedense. Amerika'nın çocukları da fast food yiyor, para harcıyor, lüks yaşıyor ama öyle yada böyle adamlarda üretim var, dünyaya açılmış markaları var, dünya gücü olmuşlar. Bizim öyle bir gücümüz ekonomimiz olsa herkes üretse ben bedavaya açayım millet yesin yemin ediyorum lazım değil. Ama o da yok, tek bildiğimiz tüketmek.

Amerika'nın çocukları da fast food yiyor, para harcıyor, lüks yaşıyor.
İşte klasik Dünya'nın süper gücü olan ülkeye bakış şekli(n) Şunu anlayamıyor insanlarımız (Herkes için geçerli değil ancak böyle düşünenler var) bir ülke süper güç olunca insanları bedava para alıp lüks yaşamıyor, çalışarak kazanıyorlar, ayrıca şunu da söyliyeyim Amerika her şeyi üreten bir ülke değil genellikle Çin'e ürettiriyor Amerika. Yakında bu böyle giderse süper güç Çin olucak.

Son düzenleme:
İşte klasik Dünya'nın süper gücü olan ülkeye bakış şekli(n) Şunu anlayamıyor insanlarımız (Herkes için geçerli değil ancak böyle düşünenler var) bir ülke süper güç olunca insanları bedava para alıp lüks yaşamıyor, çalışarak kazanıyorlar, ayrıca şunu da söyliyeyim Amerika her şeyi üreten bir ülke değil genellikle Çin'e ürettiriyor Amerika. Yakında bu böyle giderse süper güç Çin olucak.

Boş muhalefete gerek yok. Hayatında kaç kere Amerikaya gitme fırsatı buldun da fast food bağımlısı olduklarını bu şekilde görmezden geliyorsun? Rockefeller ve Rockshil Dünya'da sadece Çin Devletine sözünün geçmediğini söylemekte, ama ekonomi ve kurum olarak istihbaratımız var diyor. Yani Çin 1 milyar diye Amerikaya karşı süper güç olacağı anlamına gelmez. Hepsi birbirini destekliyor, her ikisi de öldürüyor ve örgütlere destek sağlıyor. Dünyada tek süper güç üzgünüm ki Amerika. Süper güç olan Amerika diyorum bakınız Amerika halkı - milleti demiyorum. Sadece Amerika vatandaşlarının yaşam tarzından bahsettim size, fast food yiyip yememek bu kadar önemli değil. Herşeye muhalefet olmayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı