Instagram hesabım başkasını taklit ettiğim gerekçesiyle kapatıldı

Evet arkadaşlar bu sabah telefonu elime alıp 4 senedir aktif olarak kullandığım Instagram hesabıma girdiğimde yaşadığım sorun. Support'a mail attım, başka yapabileceğim bir çözüm yolu var mı? Hesabımı taklit edip beni fake hesap olarak gösterip şikayet eden bu işsiz arkadaşı bulma şansım var mıdır?

Eki Görüntüle 430242

Eki Görüntüle 430241
İnstagram ile iletişime geçebilirsiniz.
Bu mail adreslerine e posta gönderin size yardımcı olacaklardır. Koskoca şirket iki saat bana yardımcı mı olacak diye düşünmeyin. Çok kısa sürede geri dönüş yapılıyor

Tamamen safsata bu, gülünç duruma kimse düşmüyor. Siz bir söylentiye inanıyorsunuz ve söz konusu metodu açıklamamanız yerinde bir davranış, söylentiyi kuvvetlendirmek doğru olmaz.

Aksine ben Instagram'ın bu şekilde suistimal edilebileceğine inanmadığım için gayet ilkesel bir duruş içindeyim.

Varsayımsallık sizin makamınıza ait, hatta gerçekliği olmayan bir şeye inanç diyelim.
Hocam mesajlarınızı okurken makale okur gibi hissettim. Siz sayfalarca mesaj yazın yine de okurum. :D

Sağolasın kardeşim. Umarım mail'e olumlu bir cevap gelir Emre Bey. Facebook'un da kimlik fotoğrafına dayalı benzer bir prosedürü var malumunuz. Fakat hiç hesabı açılan bir arkadaşa rastlamadım. Umarım Instagram Support işinizi görür.

Son düzenleme:
Koskoca 41.4k'lık hesabım kapandı. Sebebi Taklit idi. Sayfam son zamanlarında patlamıştı. İnsanlar bildiğiniz akın ediyordu. 3 Milyon gösterim 800 Bin erişim alıyordum sayfamda. tam'da doğum günümde hesabım kapandı o günde Maçım vardı Futbolcuyum. Eve geldim hesap kapanmış. Üzüldüm tabi ki ama pes etmek istemedim yeni sayfa açtım. @ultragalatasryy şuan hadi bakalalım :)

Koskoca 41.4k'lık hesabım kapandı. Sebebi Taklit idi. Sayfam son zamanlarında patlamıştı. İnsanlar bildiğiniz akın ediyordu. 3 Milyon gösterim 800 Bin erişim alıyordum sayfamda. tam'da doğum günümde hesabım kapandı o günde Maçım vardı Futbolcuyum. Eve geldim hesap kapanmış. Üzüldüm tabi ki ama pes etmek istemedim yeni sayfa açtım. @ultragalatasryy şuan hadi bakalalım :)
Aradan nerdeyse 6 ay geçti ama zaman zaman aklıma geldikçe Instagram'a mail atıyorum. Zaten bir kez olumsuz dönüş verdikleri mail adresine bir daha geri dönüş sağlamıyorlar. Ben çok uğraştım ama sonuç alamadım. Koskoca sosyal paylaşım sitesinde büyük balık küçük balığı yer mantığıyla oluşturulmuş bir düzen var.

Israrla koskoca İnstagram'a inanan kişiye ithafen, gelecekten yazıyorum. Çünkü 2020 bitiyor lakin bu durum devam etmekte. Öncelikle ben hobi olarak cosplay ile ilgilenen bir insanım ve Türkiye'de birçok cosplayer var. Herkesin içeriği kendine orjinal. Hayali veya gerçek bir karaktere bürünmek için saatlerce dikiş dikip makyajını yapıp fotoğraf çekimleri ve editleriyle uğraştığın oldukça emek isteyen bir hobi. İnstagram gibi koskoca bir platformda da herkes kendi emeğini paylaşıyor bu konuyla ilgili. Birkaç aydır cosplay ortamında bir sapık sırayla bütün coslayerların İnstagramına musallat oldu. İşi nasıl yaptığını da öğrendik, açtığı fake hesapları bulduk. Bir gün evvel benim de başıma geldi ve bunca yıldır biriktirdiğim emeğim gittiği için çok üzgünüm. İnsanlar böyle madur duruma düşmüşken, neden bu olayın safsata olduğuna dair bir inanış geliştirdiğinizi çok şaibeli bulduğumu söylemek için ve koskoca İnstagramın rahatlıkla kandırılabildiğini kanıtlamak için foruma üye oldum ve bu metni yazdım. Siz hâlâ koskoca İnstagram'a inanmaya devam edin efendim.

Bir de çoğu kişi hesabını açmayı başardı bizde 3 gün ile 1 hafta aralığında. Tedbir olarak çift aşamalı doğrulaması olanlar birkaç saat içerisinde açmışlar hesaplarını, ilginçtir bayağı. Evet, insanlar çıldırmış ve böyle kötü niyetlerle dolaşıyorlar.
Sağolasın kardeşim. Umarım mail'e olumlu bir cevap gelir Emre Bey. Facebook'un da kimlik fotoğrafına dayalı benzer bir prosedürü var malumunuz. Fakat hiç hesabı açılan bir arkadaşa rastlamadım. Umarım Instagram Support işinizi görür.

Kimlik kartı göndermeni istiyorlarsa TC numarasını sansürleyerek gönderebilirsin. Instagramı bilmiyorum ancak mesela Facebook bu konuda çok kolay kandırılabiliyor. Mesela benim Facebook üyeliğim gerçek olmayan sahte bir isimden oluştuğu için kapatılmıştı. İnternetten rastgele bir kütüphane üyelik kartı fotoğrafı buldum. Paintten onun üzerine Facebook'taki adımı soyadımı yazıp gönderdim ve hesabımı açtılar :D

Ben o zaman boşu boşuna Mark Zuckerberg'e arkalı önlü TC kimlik attım sanırım? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı