Instagram hesabım hacklendi

Merhaba, öncelikle bundan bir veya 2 gün önce Instagram'ımda garip otomatik hikaye paylaşıldı ve şifre değişimi yaptım. Olayın bu kadar büyüyeceğini hiç fark etmedim. Ardından Google hesabım ve YouTube kanalım çalındı ve mail adresine erişim olmuyor. Şimdi ise Steam hesabımda hareketlenme olmakta. Abilerim ne olur yardımcı olun. Bu gittikçe büyüyor. Nasıl engeller nasıl tespit ederim?
Bütün hesaplarında 2FA aç şifreleri çok zor yap.

Merhaba, öncelikle bundan bir veya 2 gün önce Instagram'ımda garip otomatik hikaye paylaşıldı ve şifre değişimi yaptım. Olayın bu kadar büyüyeceğini hiç fark etmedim. Ardından Google hesabım ve YouTube kanalım çalındı ve mail adresine erişim olmuyor. Şimdi ise Steam hesabımda hareketlenme olmakta. Abilerim ne olur yardımcı olun. Bu gittikçe büyüyor. Nasıl engeller nasıl tespit ederim?

Çok güzel bir trojan yemişsiniz ilk olarak şifrelerinizi değiştirin ve hesaplardaki giriş yapılan cihazlardan senin olmayanları çıkarmalısın. Bilgisayarda Kaspersky ya da malware bytesdan virüs taraması yapın. Eğer bilgisayar taramaya rağmen yavaşlamaya ve ısınmaya devam ediyorsa önerim sıfırlamanızdır.

RAT yemiş olma ihtimalin çok yüksek. Arkadaşın da dediği gibi kaspersky ile tarama yap ama yine de çalınmış bilgilerin şifreyi değiştirince çalınmaya devam etmemesi için ratı silmen gerekiyor.

Kesinlikle Malwarebytes ile tarat. PC'yi güvenli modda başlatıp tarama yap.
Daha sonra önce Google sonra diğer şifreleri değiştir hangisi önemliyse ilk onu değiştir. PC'de Telegram falan varsa o uygulamaları da ele geçiriyor. Önemli uygulamalarını kontrol et.
Şifrelerini aşırı zor yapmana gerek yok 2faktörlü doğrulama olsa bile çerezlerini ele geçirip hacklemişler. Şifreni bilmiyorlar yani. Ama virüsü sildikten sonra değiştir şifreni yoksa anlamı kalmaz.

Yaklaşık 1 ay önce bu durum benim de başıma geldi. Steam, e-mail-Facebook, Instagram ne varsa çalınmıştı. Instagram harici hepsini kurtarmayı başardım. Malwarebytes ile en kapsamlı taramayı yapıp şüpheli ne bulduysa direkt sildim. E-mail'in mutlaka kurtarma maili ile korumalı olsun. Bunu yapmasaydım ayvayı yemiştim. Instagram'ını kurtarırsan nasıl yaptığını paylaşırsan sevinirim.

Google hesabına kayıtlı banka hesapları varsa acilen onların şifresini değiştir ve Google hesabından sil, Steam Guard ı aktif et. Aklıma bunlar geliyor sadece.
Google kayıtlı kartları direkt çekiyorlar. Hepsiburada gibi sitelerde kartı kayıtlıysa onları da değiştirsin bazı virüsler ülkelerde en çok kullanılan alışveriş sitelerinde kayıtlı olan kartları patlatıyor. Amazon trendyol hepsiburada

Yeni konular

Geri
Yukarı